İlgini çekebilir

Ali Ronay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.04.2017 13:19
Burak Temiz

Burak Temiz Kimdir ?

Burak Temiz Biyografisi

Genç oyuncu Burak Temiz 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Diyarbakır doğumlu olan Burak Temiz, Lise eğitimine devam etmektedir.

Çocuk yaşlardan itibaren ekran önünde olan Burak Temiz, ilk oyunculuk deneyimini 2012 yılında rol aldığı Sultan dizisinde gerçekleştirmiştir. Ben Onu Çok Sevdim, Tanıklar, Yasaklar gibi dizilerde de rol almış olan Burak Temiz, Yağmur Tanrısevsin'in baş rolde olduğu ve Burak Hakkı ile Serhan Onat'ın da kadrosunda yer aldığı Mayıs Kraliçesi adlı dizide de oynamıştır.

TRT ekranlarının dikkat çeken yapımlarından biri olan ve fenomen haline gelen bir dizi olmayı başaran Diriliş Ertuğrul dizisi ise Burak Temiz'in oyunculuk anlamında kendini gösterebildiği ve dikkat çektiği bir yapım olmuştur. Engin Altan Düzyatan'ın baş rolde yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Burak Temiz bu dizide Şehzade Yiğit Alp karakterini canlandırmış ve başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

İsimsizler Dizisi Selim Rolü

Burak Temiz 2017 sezonunda Kanal D ekranında izleyicisi ile buluşan ve oldukça dikkat çeken yapımlardan biri olan İsimsizler dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Uğur Güneş, Algı Eke, Sera Kutlubey gibi oyuncuların da rol aldığı İsimsizler dizisinde oynayan Burak Temiz, İsimsizler dizisinde Selim karakterine hayat vermiştir.

Burak Temiz Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Batuhan Karacakaya (Diriliş Ertuğrul Dündar)
Batuhan Karacakaya
Oyuncu
Atilla Kılıç Kimdir?
Atilla Kılıç
Oyuncu
Turgut Tunçalp Kimdir?
Turgut Tunçalp
Oyuncu
Ayberk Pekcan Kimdir?
Ayberk Pekcan
Oyuncu
Engin Öztürk Kimdir?
Engin Öztürk
Oyuncu
Nurettin Sönmez Kimdir?
Nurettin Sönmez
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.