Burak Temiz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.04.2017 13:19

Burak Temiz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Burak Temiz
Yaşı
:
17 (17 Ekim 2000)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
Diyarbakır
Göz Rengi
:
Mavi
Saç Rengi
:
Kumral
Boyu
:
1.71 cm
Kilo
:
50 kg
Eğitim
:
Öğrenci

Burak Temiz Kimdir ?

Genç oyuncu Burak Temiz 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Diyarbakır doğumlu olan Burak Temiz, Lise eğitimine devam etmektedir.

Çocuk yaşlardan itibaren ekran önünde olan Burak Temiz, ilk oyunculuk deneyimini 2012 yılında rol aldığı Sultan dizisinde gerçekleştirmiştir. Ben Onu Çok Sevdim, Tanıklar, Yasaklar gibi dizilerde de rol almış olan Burak Temiz, Yağmur Tanrısevsin'in baş rolde olduğu ve Burak Hakkı ile Serhan Onat'ın da kadrosunda yer aldığı Mayıs Kraliçesi adlı dizide de oynamıştır.

TRT ekranlarının dikkat çeken yapımlarından biri olan ve fenomen haline gelen bir dizi olmayı başaran Diriliş Ertuğrul dizisi ise Burak Temiz'in oyunculuk anlamında kendini gösterebildiği ve dikkat çektiği bir yapım olmuştur. Engin Altan Düzyatan'ın baş rolde yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Burak Temiz bu dizide Şehzade Yiğit Alp karakterini canlandırmış ve başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

İsimsizler Dizisi Selim Rolü

Burak Temiz 2017 sezonunda Kanal D ekranında izleyicisi ile buluşan ve oldukça dikkat çeken yapımlardan biri olan İsimsizler dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Uğur Güneş, Algı Eke, Sera Kutlubey gibi oyuncuların da rol aldığı İsimsizler dizisinde oynayan Burak Temiz, İsimsizler dizisinde Selim karakterine hayat vermiştir.

Yer Aldığı Projeler

  • İsimsizler
  • Diriliş Ertuğrul
  • Mayıs Kraliçesi
  • Ben Onu Çok Sevdim
  • Tanıklar
  • Yasak
  • Sultan
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)