İlgini çekebilir

Tansel Öngel kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.04.2017 14:38
Burak Hakkı

Burak Hakkı Kimdir ?

Burak Hakkı Biyografisi

Eski manken ve oyuncu Burak Hakkı 1972 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü mezunu olan Burak Hakkı, 90'lı yılların önde gelen modellerinden biridir.

10 yılı aşkın süre ile modellik yapan Burak Hakkı, İtalya, Fransa, Almanya ve İsviçre gibi ülkelerde de çalışmış buraların önde gelen ajanslarıyla ve modacılarıyla çalışma fırsatı bulmuştur.

Ekranlarda ilk olarak Sibel Can'ın döneme damga vuran şarkısı Kanasın 'ın klibinde rol alarak çıkan Burak Hakkı 2000 yılında oyunculuğa başlamış ve kariyerini oyuncu olarak devam ettirmiştir.

Burak Hakkı kendisi gibi eski mankenlerden Sema Şimşek ile evlenmiş, bu evlilikten de Rüzgar Hakkı adında bir oğlu olmuştur. Ancak Sema Şimşek ile uzun yıllar süren evlilikleri boşanma ile sonuçlanmıştır.

Oyunculuk Kariyeri

2000'li yılların başında oyunculuk kariyerine adım atan Burak Hakkı, o dönemin sevilen projelerinden olan Zehirli Çiçek, Günah, Gurbet Kadını, Yeniden Çalıkuşu gibi yapımlarda rol almıştır.

Burak Hakkı'nın ekranlarda asıl dikkat çektiği proje ise Show TV ekranında yayınlanmış olan, Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanının uyarlaması olan ve baş rolü Aslı Tandoğan, Yiğit Özşener, Özge Özder gibi başarılı oyuncularla birlikte paylaştığı Dudaktan Kalbe adlı dizi olmuştur.

Burak Hakkı Dudaktan Kalbe dizisinde canlandırdığı Hüseyin Kenan karakteri ile sevilmiş ve geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Dudaktan Kalbe dizisinin ardından oyunculuk kariyerinde yükselişe geçen Burak Hakkı, Küçük Kadınlar, Yer Gök Aşk gibi başarılı yapımlarda da rol almıştır.

2014 yılından sonra oyunculuk kariyerine ara veren Burak Hakkı şimdilerde Ege'nin Saroz Körfezi'nde sakin bir yaşam sürmektedir. Burada bir arsa satın alan ve bu arsayı çiftliğe dönüştüren Burak Hakkı, artık bir çiftçi olduğunu, ceviz ile sebze ve meyve yetiştirdiğini sosyal medya hesabından da paylaşmıştır.

Burak Hakkı Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ebru Helvacıoğlu Kimdir?
Ebru Helvacıoğlu
Oyuncu
Yiğit Özşener
Yiğit Özşener
Oyuncu
Nihan Büyükağaç Kimdir?
Nihan Büyükağaç
Oyuncu
Murat Ünalmış
Murat Ünalmış
Oyuncu
Emir Benderlioğlu
Emir Benderlioğlu
Oyuncu
Meltem Cumbul
Meltem Cumbul
Oyuncu

1 Yorum

  1. Sabiha

    28 Ekim 2019 at 22:49

    Çok beğeniyorum görmek isterim

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.