İlgini çekebilir

Enes Doğan kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 05.05.2016 14:10

Burak Deniz Foto Galeri

Burak Deniz'in (Aşk Laftan Anlamaz Murat) Boyu Kaç?

Burak Deniz’in (Aşk Laftan Anlamaz Murat) Boyu Kaç?

Burak Deniz 1.82 cm’dir.

Genç ve başarılı oyuncu Burak Deniz, üstlendiği yapımları ve canlandırdığı karakterleri ile kimdir diyenler için biyografisinde sizlere detaylı bilgileri ile sunuluyor.

20 Ekim 1989 tarihli İstanbul Doğumlu olan Burak Deniz, anne ve babasının küçükken ayrılması ile zor dönemler geçirmiştir. Anne ve babası olan çocuklara göre bu değerleri çok sonraları öğrenmiş, fakat bunu oyunculuk anlamında bir başarıya dönüştürmek kullanan ender aktörler içinde yer almaktadır. Eğitimini üniversitede tarih okuyarak tamamlamıştır.

2011 yılında Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği ‘’Kolej Günlüğü’’ TV dizisi ile oyunculuk kariyerine başlayan Burak Deniz, dizide Özge Çelik ve Furkan Andıç ile rol almıştır. Dizide Onur karakterini canlandıran genç oyuncu, yapımcıların dikkatini çeken yüksek performansı ile kariyerine yeni teklifler ile devam etmiştir.

2012 yılında Tarık karakterini canlandırdığı ‘’Sultan’’ TV yapımı dizi ile başarısını sürdürmüştür. Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Nur Süer ve Settar Tanrıöğen ile birlikte rol aldığı dizide dikkat çeken oyuncu, yeni yapımların gözdesi olarak dizi, film çekimleri için teklifler alarak değerlendirmeler yapmıştır.

2013 – 2014 yılları arasında TV dizi olarak yayınlanan ‘’Kaçak’’, reytingi yüksek bir yapım olurken, televizyon dizileri içinde en çok tercih edilenlerin içinde yer almıştır. Dizide Burak Topçuoğlu karakterini canlandıran Burak Deniz, etkileyici oyunculuğu ile otoriteler tarafından beğenilerek, kariyerinde yenilikleri getirecek bir düzeyi de elde etmiş oldu. ‘’kaçak’’ dizisi içinde rol arkadaşları olan Gürkan Uygun, Berk Hakman, Begüm Bingören, Yağmur Tanrisevsin, İnanç Konukçu ve Hasan Küçükçetin ile birlikte oynamıştır.

Dizilerin sevilen yüzü olarak Burak Deniz, oyunculuk kariyerine yeni başarılar eklemek için gelen tekliflerden ‘’Tatlı Küçük Yalancılar’’ adlı TV dizisini seçerek 2015 yılında yayında olan dizide oynamıştır. Dizide kendisi gibi başarılı oyuncular olan Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir ve Dilan Çiçek Deniz ile birlikte rol almıştır.

Genç olmasına karşın istikrarlı bir portre çizen oyuncu, ekranları başında olan dizi izleyici kitlesini etkilemeyi başarmış ve daha yeni projelere yelken açarak dizi serüvenini sürdürmüştür. ‘’Aşk Laftan Anlamaz’’ adlı Televizyon dizisi ile 2016 yılında ekranlara dönen Burak Deniz, yönetmenliğini Müge Uğurların yaptığı yapımda başarısı bir çıta daha yükseltmektedir.

Bi yapım tarafından çekimleri süren "Aşk Laftan Anlamaz", senaryosunu Nuray Uslu kaleme almıştır. Başrol oyuncuları olan Burak Deniz ve Hande Erçel, iyi bir performans ortaya koymaktadır. Dizinin diğer oyuncuları olan Özcan Tekdemir, Merve Çağıran, Oğuzhan Karbi, Tuğçe Karabacak, Demet Gül, Süleyman Felek, Betül Çobanoğlu, Cem Emüler, Evren Duyan, Sultan Köroğlu Kılıç, Elif Doğan, Metehan Kuru, Oğuz Okul, Gözde Kocaoğlu, Nazan Diper ile birlikte rol almaktadırlar. Aşk ilişkisi konu alan dizi, başrol oyuncularının çevresinde gelişen olaylar ile hayatlarının aldığı şekli seyirci ile paylaşmaktadır.

Bizim Hikaye Dizisi Barış Rolü

Bizim Hikaye Oyuncuları

Yakışıklı oyuncu Burak Deniz, 2017 sezonunun ses getiren yapımlarından biri olan, Shameless dizisinin Türkiye uyarlaması Bizim Hikaye dizisi ile ekran önüne çıkmıştır. Rol aldığı her yapımda hayran kitlesini daha da arttıran yetenekli oyuncu, bu dizide Barış rolü ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

Bizim Hikaye Dizisi Oyuncuları: Reha Özcan, Nesrin Cavadzade, Hazal Kaya, Yağızcan Konyalı

 

Burak Deniz Kişisel Bilgiler

Burak Deniz Kaç Yaşında?Burak Deniz 20.10.1989 doğumlu ve 27 yaşındadır.
Burak Deniz'in Boyu Kaç?Burak Deniz 1.82 kg'dir.
Burak Denizîn Sevgilisi Var mı?Evet Büsra Develi ile sevgilidir.

Yer Aldığı Projeler

  • Bizim Hikaye
  • Kolej Günlüğü
  • Kaçak
  • Medcezir
  • Tatlı Küçük Yalancılar
  • Gecenin Kraliçesi
  • Aşk Laftan Anlamaz

Benzer Biyografi Yazıları

Elif Doğan Kimdir?
Elif Doğan
Oyuncu
Melisa Şenolsun Kimdir?
Melisa Şenolsun
Oyuncu
Nihan Aslı Elmas Kimdir?
Nihan Aslı Elmas
Oyuncu
Gözde Kansu
Oyuncu
Burak Deniz Kimdir?
Burak Deniz
Oyuncu
Serenay Sarıkaya Kimdir?
Serenay Sarıkaya
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir