İlgini çekebilir

Gülseren Sağcan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 13:56
Buket Dereoğlu

Buket Dereoğlu Kimdir ?

Buket Dereoğlu Biyografisi

1970 İstanbul doğumlu olan Buket Dereoğlu, aslen İzmir'lidir. Annesi de kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan İdil Yazgan'dır.

Eğitim Hayatı

Buket Dereoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde okumuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra da oyunculuğa ilk adımı annesi İdil Yazgan'ın tiyatrosu olan "İdil Abla Çocuk Tiyatrosu" bünyesinde başlamıştır. Sonrasında ise Gülriz Sururi-Engin Cezzar, TİM, Ercan Yazgan-Bülent Kayabaş gibi tiyatrolarda oyunculuk hayatına devam etmiş ve profesyonel kariyeri için sağlam bir basamak hazırlamıştır. 

Reklam Filmleri ile Başlayan Ekran Kariyeri

Buket Dereoğlu'nun ekran önü macerası ise ilk olarak çeşitli markaların reklam filmlerinde rol almasıyla başladı. Sonrasında ise 90'lı yılların fenomen dizisi olan "Bizimkiler" dizisinde rol almasıyla dikkat çekmeye başlayan Buket Dereoğlu bu dizide Erdal Özyağcılar gibi profesyonel isimlerde çalışma fırsatı buldu. Sonraki yıllarda ise Mehmet Ali Erbil'in de rol aldığı "Tatlı Kaçıklar" dizisinde canlandırdığı Aysu rolü, "Cennet Mahallesi" dizisinde Saliha, "Arka Sokaklar" dizisinde Selin, "Sen Benimsin" dizisinde Nevin, "Eve Düşen Yıldırım" dizisinde Pınar rolleri ile oyunculuk anlamında hem dikkat çekmiş hem de başarılı performanslar sergilemiştir. 

Buket Dereoğlu Evlilikleri 

Buket Dereoğlu iki evlilik yapmıştır. İkinci evliliğinden Can adında bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. İki evliliğini de kendisi gibi oyuncu olan isimlerle yapan Buket Dereoğlu, ilk evliliğini oyuncu Volkan Severcan ile 1994'de gerçekleştirmiş, 2 sene evli kaldıktan sonra 1996 yılında boşanma kararı almıştır.

2004 yılında ise yine kendisi gibi oyuncu olan Özgür Özgülgün ile evlenen Buket Dereoğlu, 2005 yılında oğlu Can'ı kucağına almış, fakat 2009 yılında da bu evliliği bitirme kararı almıştır. 

Buket Dereoğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Uğur Pektaş (Arka Sokaklar Murat) Kimdir?
Uğur Pektaş
Oyuncu
Alp Korkmaz Kİmdir?
Alp Korkmaz
Oyuncu
Ayça İnci
Ayça İnci
Oyuncu
Yüsra Geyik Kimdir?
Yüsra Geyik
Oyuncu
Şevket Çoruh Kimdir?
Şevket Çoruh
Oyuncu
Pelin Körmükçü Kimdir?
Pelin Körmükçü
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir