İlgini çekebilir

Atilla Taş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.06.2017 23:29
Berk Yaygın Kaç Yaşında

Berk Yaygın Kimdir ?

Berk Yaygın Biyografisi

Berk Yaygın, 4 Mayıs 1983 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren tiyatro ve güzel sanatlara çok ciddi anlamda ilgili olan ve kendisini bu anlamda geliştirerek ailesinin de desteği almayı başaran Yaygın, zaman içerisinde kendisine hedef olarak tiyatro ve oyunculuğu tercih etme yoluna gitmiş isimlerden birisidir.

Yaygın, zaman içerisinde başarılı eğitim hayatının sonunda Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve buradan başarılı bir şekilde mezun olarak kısa zaman içerisinde profesyonel oyunculuk hayatına giriş yapmıştır. Enteresan yüzü ile de dikkatleri çeken oyuncu kısa zamanda birçok projede yer almıştır.

REKLAM OYUNCULUĞU İLE BAŞLADI

Genç oyuncu, zaman içerisinde tiyatro oyunlarında yer alarak adından sıklık ile söz ettirmeye başladıktan sonra reklam filmlerinde oynamaya başlayarak bu anlamda sektörünün en çok ön plana çıkmaya başlayan isimlerinden birisi oldu. Yapımcıların da dikkatini çeken Yaygın, kariyerinde birçok farklı reklam filminde oynayarak dizi sektöründeki projelerin de ilgi ile takip edilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

MÜKEMMEL ÇİFT DİZİSİ İLE BAŞLAYAN KARİYER

Dizi oyunculuğu sektöründe ilk olarak profesyonel anlamda yer aldığı proje Mükemmel Çift dizisi oldu ve bu dizide yardımcı rollerden birisini üstlenerek adından çok ciddi anlamda söz ettirmeyi başardı diyebiliriz. Songül Öden, Tardu Flordun ve Zafer Algöz gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı proje kısa bir zaman dilimi içerisinde geniş kitlelerce tercih edilen bir yapım haline geldi.

2013 YILINDA EVE DÜŞEN YILDIRIM

2013 yılı geldiğinde ise dizi kariyeri yavaş yavaş çok daha ciddi bir şekilde gelişmeye başlayan ve enteresan karakteri ile ben buradayım diyen Berk Yaygın, Eve Düşen Yıldırım dizisi kadrosunda da yer alma başarısını gösterdi. Dizide Gizem Karaca, Murat Han ve Çağatay Ulusoy gibi isimler yer aldı ve uzun bir süre en çok izlenenler arasında yer alan projeler arasına girdi.

2014 YILINDA GÜLLERİN SAVAŞI DİZİSİNDE YER ALDI

2014 yılı geldiğinde dram içerikli dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Güllerin Savaşı dizisi kadrosunda yer almayı başardı. Döneminin en iyi dram dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken bu projede Damla Sönmez, Barış Kılıç, Yiğit Kirazcı ve Canan Ergüder gibi isimler yer aldı. Dizi uzun bir süre reyting rekortmeni olarak dikkatleri çekti.

2016 YILINDA SEVİYOR SEVMİYOR DİZİSİ GELDİ

2016 yılının romantik komedi içerikli dizileri içerisinde kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkan Seviyor Sevmiyor dizisi kadrosunda da yer alarak önemli karakterlerden birisine hayat verme şansına erişti. Dizinin başrollerinde Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız ve Gerçek Sağlar gibi isimler yer aldı. Konsepti ile döneminde farkını ortaya koyan bir proje oldu.

Dolunay Dizisinde Rol Aldı

Dolunay

Berk Yaygın yapımcılığını usta oyuncu Cihan Ünal'ın kızı Yağmur Ünal'ın üstlendiği hatta oyuncu kadrosunda da Yağmur Ünal'ın kız kardeşi olan Irmak Ünal'ın da bulunduğu Star TV'nin sevilen yaz dizisi Dolunay dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. Berk Yaygın Dolunay adlı dizide Tarık karakterine hayat verdi.

Berk Yaygın Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • 2017 Dolunay
  • 2016 Seviyor Sevmiyor
  • 2014 Güllerin Savaşı - Yener
  • 2013 Sürgün – Sotiri (Film)
  • 2013 Eve Düşen Yıldırım – Mehmet
  • 2011 Bir Günah Gibi Necip
  • 2010 Mükemmel Çift

Benzer Biyografiler

Necip Memili Kimdir?
Necip Memili
Oyuncu
Zeynep Çamcı Kimdir?
Zeynep Çamcı
Oyuncu
Ayşe Akın
Oyuncu
İbrahim Selim Kimdir?
İbrahim Selim
Oyuncu
Barış Kılıç Kimdir?
Barış Kılıç
Oyuncu
Gerçek Alnıaçık Kimdir?
Gerçek Sağlam Alnıaçık
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir