İlgini çekebilir

Esin Çepni kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 10:29
Berdan Mardini

Berdan Mardini Kimdir ?

Berdan Mardini Biyografisi

1978 Diyarbakır doğumlu olan Berdan Mardini aslen Mardinlidir. Berdan Mardini'nin 6 kardeşi vardır. Babası memur olan Berdan Mardini eğitim hayatını çeşitli okullarda sürdürmek durumunda kalmıştır.

Berdan Mardini liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gitmemiş erken yaşta iş hayatına atılmayı tercih etmiştir. Tekstil sektöründe kardeşleri ile birlikte çalışan Berdan Mardini bu sektörde ortacılıktan makinacılığa bir çok alanda çalışmıştır. 

Henüz çocuk yaşlardan beri sesi etrafındakiler tarafından beğenilen Berdan Mardini'nin müzik hayatına başlaması ise tesadüf eseri gerçekleşmiştir. Bağlama kursunda tanıştığı bir arkadaşıyla bir akşam barda eğlenmeye giden Mardini, burada türkü söylerken işletme sahibi kendisine mekanda sahne almasını teklif etti ve Berdan Mardini de bu teklifi kabul ederek mesai bitimlerinden sonra barda sahne almaya başladı.

Zamanla iki işi birlikte yürütemeyeceğini anlayan Berdan Mardini tekstil sektöründeki işine son vererek tamamen sahnelere odaklandı. Bakırköy'de birçok türkü barda sahne aldı. Ardından kendisine Etiler'deki mekanlardan teklif geldi ve uzun sahne tecrübelerinin devamında müzik camiasına atılarak 2000 yılında ilk albümünü çıkardı.

Berdan Mardini Foto Galeri

Albümleri

  • Dur Bari
  • Çek Tetiği
  • Hazır mısın?
  • Annem Kızıyor
  • Senden Çocuğum Olsun
  • Sen Var ya Sen
  • Aman Aman

Benzer Biyografiler

Can Kızıltuğ
Can Kızıltuğ
Şarkıcı
Ece Seçkin Kimdir?
Ece Seçkin
Şarkıcı
Peren Fildişi
Peren Fildişi
Şarkıcı
Fatma Turgut
Fatma Turgut
Şarkıcı
Kalben
Kalben
Şarkıcı
Berkay Şahin
Berkay Şahin
Şarkıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.