Berdan Mardini Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 10:29

Berdan Mardini Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Berdan Mardini
Yaşı
:
38 (5 Kasım 1978)
Burcu
:
Akrep
Eğitim
:
Lise Mezunu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Memleket
:
Diyarbakır doğumlu aslen Mardinli
Meslek
:
Şarkıcı

Berdan Mardini Kimdir ?

1978 Diyarbakır doğumlu olan Berdan Mardini aslen Mardinlidir. Berdan Mardini'nin 6 kardeşi vardır. Babası memur olan Berdan Mardini eğitim hayatını çeşitli okullarda sürdürmek durumunda kalmıştır.

Berdan Mardini liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gitmemiş erken yaşta iş hayatına atılmayı tercih etmiştir. Tekstil sektöründe kardeşleri ile birlikte çalışan Berdan Mardini bu sektörde ortacılıktan makinacılığa bir çok alanda çalışmıştır. 

Henüz çocuk yaşlardan beri sesi etrafındakiler tarafından beğenilen Berdan Mardini'nin müzik hayatına başlaması ise tesadüf eseri gerçekleşmiştir. Bağlama kursunda tanıştığı bir arkadaşıyla bir akşam barda eğlenmeye giden Mardini, burada türkü söylerken işletme sahibi kendisine mekanda sahne almasını teklif etti ve Berdan Mardini de bu teklifi kabul ederek mesai bitimlerinden sonra barda sahne almaya başladı.

Zamanla iki işi birlikte yürütemeyeceğini anlayan Berdan Mardini tekstil sektöründeki işine son vererek tamamen sahnelere odaklandı. Bakırköy'de birçok türkü barda sahne aldı. Ardından kendisine Etiler'deki mekanlardan teklif geldi ve uzun sahne tecrübelerinin devamında müzik camiasına atılarak 2000 yılında ilk albümünü çıkardı.

Albümleri

  • Dur Bari
  • Çek Tetiği
  • Hazır mısın?
  • Annem Kızıyor
  • Senden Çocuğum Olsun
  • Sen Var ya Sen
  • Aman Aman
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)