Berat Albayrak

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.09.2016 19:57

Berat Albayrak Kimdir?

Adı Soyadı
:
Berat Albayrak
Yaşı
:
38 (1978 doğumlu)
Mesleği
:
Enerji Bakanı
Memleket
:
Trabzon
Eğitim
:
İstanbul Üniversitesi - Pace Üniversitesi MBA
Medeni Durumu
:
Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Erdoğan Albayrak ile evli olup, 3 çocuk babasıdır.

Berat Albayrak Hakkında

  • Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadıdır.

Berat Albayrak Biyografi

Berat Albayrak 1978 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi'nde İngilizce İşletme okumuş ardından New York Pace Üniversitesi'nde Finans alanında yüksek lisans yapmıştır. 

1999'da iş hayatı başlamış ve Çalık Holding bünyesindeki yurt içi ve yurt dışı şirketlerde farklı görevler yürütmüştür. 2002 yılında ise yine Çalık Holding ABD ofisi Finans Direktörü olarak göreve getirilmiştir. Dört yıl kadar firmanın ABD ofisinde görev yapan Albayrak, 2006 yılında ülkemize dönmüş ve aynı holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Bir sene sonrasında ise Çalık Holding Genel Müdürü olmuştur.

Köşe yazarlığı da yapmış olan Berat Albayrak Sabah Gazetesinde yazmıştır. Marmara Üniversitesi'nde de akademisyen olarak görev almıştır.

2015 yılı seçimlerinde Ak Parti Milletvekili olarak meclise giren Berat Albayrak, 64. Hükümet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak göreve başlamıştır ve halen bu görevi yürütmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, Esra Erdoğan Albayrak ile evlidir ve 3 çocuk babasıdır.

Benzer Biyografi Yazıları
Berat Albayrak yer aldığı ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)