İlgini çekebilir

Çağan Atakan Arslan kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 02.09.2016 20:52

Bensu Soral Foto Galeri

Bensu Soral ve Rıfat Yüzüak ikilisi Max Factor'ün Yeni Yüzü Oldu
Bensu Soral ve Rıfat Yüzüak ikilisi Max Factor’ün Yeni Yüzü Oldu

Bensu Soral, 02 Şubat 1991 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Sevilen dizisi oyuncusu Hande Soral’ın kardeşidir. Kardeşi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren eğitime son derece önem veren isimlerden birisi olan Soral, İnegöl Anadolu Lisesi’nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Üniversite yaşamının ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü kazanan Soral, hali hazırda buradaki eğitimine devam etmektedir. Okulundan ziyade hayalinin mesleklerinden birisi olan oyunculuğa ise ablası Hande Soral’ın da desteği ile birlikte girmiş ve bu anlamda çeşitli eğitimler almaya başarmıştır. Güzelliği ile de dikkatleri çeken Soral, oyunculuk yeteneklerini zaman içerisinde geliştirmiştir.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Bensu Soral, ablasının da desteği ile birlikte aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından ilk oyunculuk deneyimini ise 2012 yılında Yol Ayrımı dizisi kadrosunda yardımcı karakter oynayarak yaşamıştır. Sevilen bu projede Ayşe karakterine hayat vermiştir. Dizinin kadrosunda aynı zamanda Engin Altan Düzyatan, Ahmet Uğurlu, Dolunay Soysert ve İlker Kızmaz gibi günümüzün en popüler oyuncuları da yer alıyordu.

Bu projenin ardından yüz olarak da yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Soral, 2013 yılında ise Vicdan dizisi kadrosunda yine bir yardımcı karakter oynamıştır. Müge karakterine hayat veren Soral, bu dizide aynı zamanda Timuçin Esen, Ahu Türkpençe, Fırat Altunmeşe gibi oyuncular ile birlikte rol almış ve kendisini daha da ileriye götürmüştür. Güzelliği ile bir kere daha herkesi etkilemeyi başarmıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Bu projelerin ardından yapımcıların dikkatini ciddi anlamda çeken Soral, 2014 yapımı olan Boynu Bükükler dizisi kadrosunda da yine bir yardımcı karakter olarak dikkat çeken Miray karakterine hayat vererek artık profesyonelliğe adım atma yolunda herkesi ikna etmeyi başarmıştır. Dizide aynı zamanda Ahmet Saraçoğlu, Sedef Avcı, Murat Akkoyunlu gibi oyuncularda yer alıyordu ancak 7 bölüm sonunda final vermek durumunda kaldılar.

Bu projenin ardından ise Bensu soral ilk başrol oyunculuğunu aldı. 2015 yılında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisi kadrosunda Aslı karakterine hayat vererek ilk başrol deneyimini yaşamıştır. Dizide aynı zamanda Dilan Çiçek Deniz, Büşra Develi ve Şükrü Özyıldız gibi isimler ile yer alan Soral, oyunculuğu ile bir kere daha herkesi kendisine hayran bırakmıştır.

İÇERDE DİZİSİ MELEK KARAKTERİ

İçerde Dizisi Oyuncular

Bensu Soral, günümüzde Max Factor reklamları yüzü olarak birçok farklı reklam filminde karşımıza çıkmaktadır. Duru güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Soral, reklamları ile firmaya kısa bir zaman dilimi içerisinde geniş bir müşteri kitlesi kazandırmayı da başarmıştır.

Soral, aynı zamanda günümüzün reyting rekortmeni dizisi olarak dikkat çeken İçerde dizisi kadrosunda da başrol oynamaktadır. Melek karakterine hayat veren Soral, izleyicilerin de sevgilisi olmayı başarmıştır. Dizide aynı zamanda Çetin Tekindor, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu, Damla Colbay ve Ahmet Uğurlu gibi kariyerli isimler yer almaktadır.

Şu sıralar ünlü oyuncu Show TV'de yayına girecek olan Cam Tavanlar adlı dizide başroldür.

Bensu Soral Kişisel Bilgiler

Tatlı Küçük Yalancılar Aslı Kimdir?Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı karakterini canlandıran oyuncu Bensu Soral'dır.
Bensu Soral Kaç Yaşında? Bensu Soral 02.02.1991 doğumlu ve 25 yaşındadır.
Bensu Soral Kaç Kilo? Bensu Soral 55 kg'dir.
Bensu Soral'ın Boyu Kaç? Bensu Soral 1.63 cm'dir.
Bensu Soral'ın Göz Rengi Nedir? Bensu Soral yeşil gözlüdür.
Bensu Soral'ın Sevgilisi Var Mı? Bensu Soral bir süredir iş adamı Hakan Baş ile birliktedir.

Rol Aldığı Yerler

  • Cam Tavanlar - Leyla
  • İçerde Dizisi - Melek
  • Yol Ayrımı
  • Vicdan
  • Tatlı Küçük Yalancılar

Benzer Biyografi Yazıları

Gözde Kansu
Oyuncu
Nebil Sayın Kimdir?
Nebil Sayın
Oyuncu
Duygu Sarışın
Duygu Sarışın
Oyuncu
Beran Soysal
Beran Soysal
Oyuncu
Mustafa Uğurlu
Mustafa Uğurlu
Oyuncu
Kübra Süzgün Kaç Yaşında?
Kübra Süzgün
Oyuncu

Cam Tavanlar, İçerde, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir