İlgini çekebilir

Jason Denayer kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2021 20:05
Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral Kimdir ?

Bensu Soral Biyografisi

Bensu Soral, 02 Şubat 1991 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Sevilen dizisi oyuncusu Hande Soral’ın kardeşidir. Kardeşi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren eğitime son derece önem veren isimlerden birisi olan Soral, İnegöl Anadolu Lisesi’nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Üniversite yaşamının ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü kazanan Soral, hali hazırda buradaki eğitimine devam etmektedir. Okulundan ziyade hayalinin mesleklerinden birisi olan oyunculuğa ise ablası Hande Soral’ın da desteği ile birlikte girmiş ve bu anlamda çeşitli eğitimler almaya başarmıştır. Güzelliği ile de dikkatleri çeken Soral, oyunculuk yeteneklerini zaman içerisinde geliştirmiştir.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Bensu Soral, ablasının da desteği ile birlikte aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından ilk oyunculuk deneyimini ise 2012 yılında Yol Ayrımı dizisi kadrosunda yardımcı karakter oynayarak yaşamıştır. Sevilen bu projede Ayşe karakterine hayat vermiştir. Dizinin kadrosunda aynı zamanda Engin Altan Düzyatan, Ahmet Uğurlu, Dolunay Soysert ve İlker Kızmaz gibi günümüzün en popüler oyuncuları da yer alıyordu.

Bu projenin ardından yüz olarak da yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Soral, 2013 yılında ise Vicdan dizisi kadrosunda yine bir yardımcı karakter oynamıştır. Müge karakterine hayat veren Soral, bu dizide aynı zamanda Timuçin Esen, Ahu Türkpençe, Fırat Altunmeşe gibi oyuncular ile birlikte rol almış ve kendisini daha da ileriye götürmüştür. Güzelliği ile bir kere daha herkesi etkilemeyi başarmıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Bu projelerin ardından yapımcıların dikkatini ciddi anlamda çeken Soral, 2014 yapımı olan Boynu Bükükler dizisi kadrosunda da yine bir yardımcı karakter olarak dikkat çeken Miray karakterine hayat vererek artık profesyonelliğe adım atma yolunda herkesi ikna etmeyi başarmıştır. Dizide aynı zamanda Ahmet Saraçoğlu, Sedef Avcı, Murat Akkoyunlu gibi oyuncularda yer alıyordu ancak 7 bölüm sonunda final vermek durumunda kaldılar.

Bu projenin ardından ise Bensu soral ilk başrol oyunculuğunu aldı. 2015 yılında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisi kadrosunda Aslı karakterine hayat vererek ilk başrol deneyimini yaşamıştır. Dizide aynı zamanda Dilan Çiçek Deniz, Büşra Develi ve Şükrü Özyıldız gibi isimler ile yer alan Soral, oyunculuğu ile bir kere daha herkesi kendisine hayran bırakmıştır.

İÇERDE DİZİSİ MELEK KARAKTERİ

İçerde Dizisi Oyuncular

Bensu Soral, günümüzde Max Factor reklamları yüzü olarak birçok farklı reklam filminde karşımıza çıkmaktadır. Duru güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Soral, reklamları ile firmaya kısa bir zaman dilimi içerisinde geniş bir müşteri kitlesi kazandırmayı da başarmıştır.

Soral, aynı zamanda günümüzün reyting rekortmeni dizisi olarak dikkat çeken İçerde dizisi kadrosunda da başrol oynamaktadır. Melek karakterine hayat veren Soral, izleyicilerin de sevgilisi olmayı başarmıştır. Dizide aynı zamanda Çetin Tekindor, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu, Damla Colbay ve Ahmet Uğurlu gibi kariyerli isimler yer almaktadır.

Şu sıralar ünlü oyuncu Show TV'de yayına girecek olan Cam Tavanlar adlı dizide başroldür.

Bensu Soral Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

 • Cam Tavanlar - Leyla
 • İçerde Dizisi - Melek
 • Yol Ayrımı
 • Vicdan
 • Tatlı Küçük Yalancılar

Benzer Biyografiler

Uğur Yıldıran Resimleri
Uğur Yıldıran
Oyuncu
Rıza Kocaoğlu Kimdir?
Rıza Kocaoğlu
Oyuncu
Duygu Sarışın
Duygu Sarışın
Oyuncu
Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?
Mustafa Yıldıran
Oyuncu
Gözde Kansu
Oyuncu
Hatice Aslan
Hatice Aslan
Oyuncu

2 Yorum

 1. BERAT

  31 Mayıs 2019 at 13:36

  BENSU ABLA BEN SİZİ ÇOK SEVİYORUM HAYRANINIZIM TEL. NO LÜTFEN

  Reply
 2. rebeka

  28 Şubat 2017 at 08:59

  hande abla ve bensu abla daha güzelleri

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.