İlgini çekebilir

Engin Öztürk kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.01.2017 13:49
Bengi Öztürk

Bengi Öztürk Kimdir ?

Bengi Öztürk Biyografisi

Oyuncu Bengi Öztürk 1980 Almanya doğumludur. Ankara Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisiyken o dönem yayınlanmakta olan Türkiye'nin Yıldızları isimli yarışma programına katılmış ve bu şekilde yıldızı parlamıştır.

Yarışma Programı ile Gelen Şöhreti

Bengi Öztürk ekranlarda ilk olarak Show TV 'de yayınlanmış olan Türkiye'nin Yıldızları isimli yarışma programı ile dikkat çekmiştir.

Oyunculuk anlamında hünerlerin sergilendiği ilk yarışma programı olan Türkiye'nin Yıldızları yarışması Bengi Öztürk ile birlikte ekranlara Beren Saat, Engin Akyürek gibi ünlü isimler kazandırmıştır. 

Yarışmadan Sonra Birçok Dizide Rol Aldı

Oyuncu Bengi Öztürk katıldığı yarışma sonrası dikkat çekmeyi başarmış ve ekranların sevilen yapımlarında rol almaya başlamıştır. Şöhret, Dila Hanım, Yalan Dünya, Canım Ailem, Kızım Nerede? gibi dizilerde rol alan Bengi Öztürk hayran kitlesini de her geçen gün yükseltmektedir. 

Küçük Gelin Dizisi Ses Getirdi

Bengi Öztürk'ün rol aldığı ve sosyal mesaj içermesi nedeniyle de büyük ses getiren Küçük Gelin dizisi ekranlarda sevilen bir yapım olmayı başarmıştır.

Bengi Öztürk Küçük Gelin dizisinde canlandırdığı Melek Öğretmen rolü ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 

Yeni Dizisi; Dayan Yüreğim 

Bengi Öztürk Fox TV ekranlarında yayınlanan Dayan Yüreğim dizisinde Cansel Elçin, Ece Uslu, Miray Akay, Bora Akkaş, Didem İnselel gibi oyuncularla birlikte rol almaktadır.

Dayan Yüreğim dizisinde Bengi Öztürk, Cansel Elçin'in canlandırdığı Avukat Fuat karakterinin eşi Aysun rolü ile ekranlardadır. 

Bengi Öztürk Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ayfer Dönmez Kimdir?
Ayfer Dönmez
Oyuncu
Özlem Tokaslan Kimdir?
Özlem Tokaslan
Oyuncu
Ege Aydan Kimdir?
Ege Aydan
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu
Nilay Deniz Kimdir?
Nilay Deniz
Oyuncu
Bülent Alkış
Bülent Alkış
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir