İlgini çekebilir

Fettah Tamince kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:19
Bayhan Gürhan Kimdir?

Bayhan Gürhan Kimdir ?

Bayhan Gürhan Biyografisi

15 Mart 1980 tarihinde Adana'da dünyaya gelmiştir. 2 yaşlarında Almanya'da yaşamaya başladılar. 4 yaşındayken annesi intihar etmiş ve küçük yaşta annesiz büyümek durumunda kalmıştır. Talihsizlikler bu kadarla kalmayıp 13 yaşındayken Almanya'da ablası Hatica Özyaman'ı trafik kazasında kaybetmiştir.  11 yaşından beri babasıyla yaşayan Bayhan Gürhan 17 yaşında 23 Ocak 1997'de ilk sabıkasını Adana'da markette hırsızlık yaptığı için almıştır.

Adana ve Almanya'da bir çok hırsızlık olayına karışmış olan Bayhan Gürhan 1998 yılında Babaannesinden para çaldığını iddaa ettiği Amcasının oğlunu bıçaklayarak öldürmüş ve 2 yıl hapis yatmıştır. Hatay'da bıçakla adam yaralama gibi olaylara da karışmıştır.

Babasıyla birlikte Adana'dan Antalya'ya yeni bir hayat kurmak için taşındılar. Askerlik vazifesini tamamladıktan sonra 2004 yılında KanalD'de yayınlanan Popstar yarışmasına katılmıştır. Sunuculuğunu Gamze Özçelik ve Haldun Dormen'in yaptığı ve juri üyeliğini Ercan Saatçi, Armağan Çağlayan, Deniz Seki ve Ahmet San'ın yaptığı Popstar yarışmasını kazanarak isminden söz ettirmeye başlamıştır.

Popstar yarışmasını kazandığı yıl çıkardığı albümünden sonra 2008 yılında "Vurdumduymaz" isimli ikinci albümünü çıkarmıştır. 2013 yılında yayınlanan "Ben Buradan Atlarım" yarışmasına'da katılmıştır. Ekranlarda da boy gösteren Bayhan Gürhan Arif Panca, Benim Yolum, Ankara'nın dikmeni gibi dizilerde de rol almıştır.

Normalde Ahçı olan Bayhan Gürhan 2011 yılında İstanbul'da açtığı "B.Ç." isminde bir çiğ köfte dükkanını işletmeye devam ediyor.

Son olarak 19 Ekim 2016 yılında StarTV'de yayınlanan ve Zuhal Topal'in sunduğu izdivaç programında stüdyoya Popstar yarışmasını kazanmasını sağlayan "Öyle deli gibi esme başım dönüyor" şarkısını söyleyerek girmiş ve yarışmacılardan Hanife Gürdal'a talip olmuştur.3

 

 

Bayhan Gürhan Foto Galeri

Albümleri

  • 2013 Şafak Türküsü
  • 2011 Cezayir Menekşesi
  • 2011 Yenildim
  • 2011 Yalan
  • 2009 Kısa Veda
  • 2008 Vurdumduymaz
  • 2004 Hayal Edemiyorum

Benzer Biyografiler

Kutsi
Kutsi
Şarkıcı
Çağatay Akman
Çağatay Akman
Şarkıcı
Orhan Ölmez
Şarkıcı
Manuş Baba Kimdir?
Manuş Baba
Şarkıcı
Kıvılcım Ural
Kıvılcım Ural
Şarkıcı
Ahmet Kaya
Ahmet Kaya
Şarkıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.