İlgini çekebilir

Daron Acemoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.12.2016 20:44
Başak Köklükaya

Başak Köklükaya Kimdir ?

Başak Köklükaya Biyografisi

Oyuncu Başak Köklükaya 1974 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. 2003 yılından beri Mehmet Murat İnal ile evlidir ve Ali adında bir oğlu vardır. 

Başak Köklükaya Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü'nde okumuş ardından da Bilkent Üniversitesi'nde Tiyatro eğitimi almıştır. 

Hamam Filmi ile Ödül Aldı

İlk ekran deneyimini Yazlıkçılar adlı dizi ile yaşayan Başak Köklükaya bu dizinin ardından Bizimkiler dizisinde rol almıştır.

Ona şöhreti getiren yapım ise Ferzan Özpetek imzalı Hamam Filmi olmuştur. Hamam filminde rol alan Başak Köklükaya bu filmdeki başarısı ile Ankara Film Festivali Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülü nün sahibi olmuştur. 

Mustafa Hakkında Her Şey Filmi ile Tanındı

Güzel oyuncu Başak Köklükaya sinemada birçok filmde rol almış ve başarılı oyunculuk performansı ile göz doldurmuştur. Ona asıl ün kazandıran film ise Nejat İşler , Fikret Kuşkan gibi isimlerle birlikte rol aldığı Mustafa Hakkında Her Şey adlı sinema filmi olmuştur. 

Yayınlandığı yıl izleyenler tarafından tam not alan, günümüzde de hala en sevilen filmler arasında gösterilen Çağan Irmak imzalı Mustafa Hakkında Her Şey Filmi , Başak Köklükaya için de önemli bir proje olmuştur. 

Başak Köklükaya Dizileri

Her ne kadar TV dizilerinden çok sinema filmlerine ağırlık verse de, Başak Köklükaya'nın rol aldığı diziler de izleyenler tarafından sevilen yapımlar olmuştur.

Çemberimde Gül Oya dizisinde rol alan Başak Köklükaya, bu dizide Tuba Büyüküstün, Özge Özberk gibi isimlerle birlikte çalışmıştır. Sonrasında ise yine izleyiciler tarafından sevilen bir yapım olan Sultan Makamı adlı dizideki rolü ile dikkat çekmiştir. 

 

Başak Köklükaya Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ezgi Mola
Ezgi Mola
Oyuncu
Hande Kazanova
Hande Kazanova
Oyuncu
Ahmet Fırat Şungar Kimdir?
Ahmet Fırat Şungar
Oyuncu
Levent Ülgen Kimdir?
Levent Ülgen
Oyuncu
Ayça İnci
Ayça İnci
Oyuncu
Mert Fırat Kimdir?
Mert Fırat
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir