İlgini çekebilir

Ece Çelik kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 19:30
Barış Murat Yağcı Kimdir?

Barış Murat Yağcı Kimdir ?

Barış Murat Yağcı Biyografisi

Barış Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir’in Alaçatı bölgesinde dünyaya gelmiştir. Maddi durumu iyi bir ailede yetişen ve sanat ile iç içe bir kişiliğe sahip olan Yağcı, küçük yaşlarından itibaren karizması ve farklı duruşu ile birlikte çok geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Öğrencilik hayatı da son derece başarılı ilerlemiştir.

Başarı ile geçen lise hayatının ardından Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi bölümünü kazanmıştır ve hali hazırda burada devam etmektedir. Yağcı, spor ile de iç içe bir kişi olarak adından sıklık ile söz ettirmeyi başarmıştır.

PROFESYONEL BASKETBOL HAYATI

Küçük yaşlarından itibaren basketbola çok ciddi anlamda ilgi duyan Yağcı, 10 sene boyunca Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisi olarak dikkat çeken Efes Pilsen Spor Kulübü kadrosunda görev almıştır. Ancak zaman içerisinde yaşadığı bir sakatlık, kendisini zaman içerisinde basketbol kariyerinin noktalamasına neden olmuştur.

Yağcı, aynı zamanda voleybol, atletizm, masa tenisi ve yüzme gibi birçok farklı spor dalı ile de ilgilenerek bu anlamda kendisini çok daha ileriye götürme şansına da sahip olmuştur.

PROFESYONEL MODELLİK KARİYERİNE DE BAŞLADI

Barış Murat Yağcı, sporcu kişiliği kadar yakışıklılığı ve modern görünümü ile de dikkatleri üzerine çeken bir isim olarak kısa zaman içerisinde adından sıklık ile söz ettirdi. Yağcı, yurtiçi ve yurtdışı birçok farklı projede profesyonel anlamda modellik yaparak ülkemizin adını da temsil ettiği gibi ünlü olmanın kapılarını da bu şekilde çok daha hızlı bir şekilde açtı.

Kendisini zaman içerisinde birçok farklı televizyon programında da görebilme şansına sahip olduk ancak tüm Türkiye genelinde tanınmasına yardımcı olan esas projeleri ise genellikle oyunculuk üzerine yapmış olduğu projeler oldu.

KOCAMIN AİLESİ DİZİSİ İLK PROJESİ OLDU

Televizyon ekranlarının kısa zaman içerisinde en çok sevilen dizi projelerinden birisi olan Kocamın Ailesi dizisi kadrosunda Akın karakteri ile yer alarak profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimine imza attı ve insanların gözü önüne çıktı. Dizi projesi çok uzun bir süre adından söz ettirdi.

Projede kendisi ile birlikte Selen Seyven, Gökhan Alkan, Şehsuvar Aktaş, Seray Kaya gibi isimlerde yer aldı ve başarılı bir şekilde ilk oyunculuk deneyimini noktaladı.

KİRALIK AŞK DİZİSİNİN EYMEN’İ DE OLDU

Kocamın Ailesi projesinin ardından karizması ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde genç kızların sevgilisi oldu ve hemen ardından Kiralık Aşk dizisi kadrosuna girerek bu dizide Eymen karakterine hayat verdi. Oyunculuk yetenekleri ile kısa bir zaman dilimi içerisinde dikkat çektiği gibi Türkiye’nin yeni jönü olarak anılmaya başladı.

Hali hazırda devam eden dizi projesinde uzun süre olmasa da kendisini gösteren Yağcı, bu projece Elçin Sangu, Barış Arduç, Levent Üzümcü gibi isimler ile birlikte yer alarak daha fazla deneyim kazandı.

ŞEVKAT YERİMDAR PROJESİNDE BÜYÜK ROLÜNÜ ELDE ETTİ

Şevkat Yerimdar

2016 yılı itibari ile beyazperdeden televizyon ekranlarına uyarlanan dizi projesi Şevkat Yerimdar’da yer almaya başladı ve bu dizi projesinde Bora karakterine hayat vermeye başladı. Yakışıklılığı ile yine en çok ön plana çıkan isimlerden birisi oldu. Dizide kendisi ile birlikte Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon ve Pascal Nouma gibi isimler yer aldı.

Barış Murat Yağcı Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Nergis Kumbasar
Nergis Kumbasar
Oyuncu
Ahmet Bozali
Ahmet Bozali
Oyuncu
Semra Güzel
Semra Güzel
Oyuncu
Simge Uluer
Simge Uluer
Oyuncu
Yalçın Hafızoğlu
Yalçın Hafızoğlu
Oyuncu
Ferdi Merter Kimdir?
Ferdi Merter
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir