İlgini çekebilir

Nisa Sofiya Aksongur kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 02.01.2018 14:11

Barış Korzay Foto Galeri

Barış Korzay Ne İş Yapıyor?

Barış Korzay Ne İş Yapıyor?

Barış Korzay, kurumsal bir firmada Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Uzmanı’dır. Ayrıca “hayatinasaglik.com” adlı web sitesinin de kurucusudur.

Barış Korzay kimdir, 1983 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Barış Korzay, aslen Artvinli'dir.  Eğitim hayatına liseyi bitirene kadar İstanbul'da devam etmiş, sonrasında üniversite eğitiminin başlangıcını Abant İzzet Baysal Üniversitesi Makine Teknikerliği bölümünde yapmıştır. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra ise Konya Selçuk Üniversitesi'ne devam etmiş, burada da Bilgisayar Programcılığı alanında eğitim almıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına başlangıç yapan Barış Korzay, bir bilgisayar firmasında bilgi işlem uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır.

2003 yılında kariyerine ATV gibi köklü bir kanalda işe girerek önemli bir yön veren Barış Korzay, ilk olarak stajyer olarak başladığı bu kurumda, 6 yıl kadar çalışmıştır. Stajyerlikten sonra kanalın yanı sıra kuruma bağlı olan gazetelerde de Bilgi Teknolojileri alanında çeşitli statülerde görev almış ve kendini geliştirmiştir. 

ATV'den ayrıldıktan sonra teknoloji firmalarında çalışmaya devam eden Barış Korzay, 2013 yılından bu yana da Türkiye'nin önde gelen teknoloji firmalarından birinde "Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Uzmanı" olarak çalışmaya devam etmektedir.

Teknolojiye oldukça meraklı olan Barış Korzay, kurumsal kariyerinin yanı sıra, özellikle de son yıllarda gelişen ve değişen teknoloji ve sosyal medya konusuna da kayıtsız kalamamış, bu alanda kendini sürekli geliştirerek çeşitli bloglar açmış ve bu blogların hem web site yöneticiliğini hem de sosyal medya faaliyetlerini yürütmüştür.

2017 yılında hayata geçirdiği ve sağlık alanında her türlü konunun içeriğini bünyesinde barındıran hayatinasaglik.com adlı web sitesinde, hem sitenin teknik anlamda yönetimini hem de içerik yöneticiliğini yapan Barış Korzay, kendi girişimi olan Hayatına Sağlık adlı web sitesinde bir yandan da içerik yazarı olarak aktif olarak görev almaktadır.

Barış Korzay Hakkında: @bariskorzay

Web Sitesi: @hayatinasaglik

Barış Korzay Kişisel Bilgiler

Barış Korzay Hakkında

  • 1983 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir.
  • Türkiye'nin önde gelen teknoloji firmalarından birinde iş hayatına devam etmektedir.
  • Kişisel bloglarının yanı sıra web site ve sosyal medya yönetimi alanında aktif görev almaktadır.
  • hayatinasaglik.com adlı "sağlıklı yaşam" bloğunun kurucusu ve içerik yöneticisidir.
  • Aynı zamanda kurumsal firmalara ve e-ticaret sitelerine web sitesi yönetimi ve sosyal medya alanında destek vermektedir.

Benzer Biyografi Yazıları

Celaleddin Karatay Kimdir?
Celaleddin Karatay
Genel
Mehmet Durakoğlu
Mehmet Durakoğlu
Genel
Abdülaziz Bayındır
Abdülaziz Bayındır
Genel
Atalay Filiz Kimdir?
Atalay Filiz
Genel
Lider Şahin
Ünlü
Fehriye Erdal Kimdir?
Fehriye Erdal
Genel

Genel, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir