İlgini çekebilir

Kenan Bal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 10:06
Barış Kıralioğlu Nereli?

Barış Kıralioğlu Kimdir ?

Barış Kıralioğlu Biyografisi

Barış Kıralioğlu, 6 Ekim 1986 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren sanata ciddi anlamda eğilimli bir şekilde yetişen ve bu anlamda ailesinin de desteğini arkasına almayı başaran oyuncu, zaman içerisinde kendisini üst düzey eğitim anlamında da bu alana doğru yönlendirme yoluna gitmiştir.

Galileo Galilei İtalyan Lisesi mezunu olarak başarılı şekilde eğitim hayatını sürdüren Kıralioğlu, zaman içerisinde Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü kazandı ve buradan başarılı şekilde mezun oldu. Piyano çalma eğitimi alan ve aynı zamanda Taekwondo eğitimleri de alan Kıralioğlu, Aslı İçözü’nden oyunculuk eğitimleri de aldı.

Son olarak ise Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Tiyatrosu’ndan özel oyunculuk eğitimleri alarak buradan da başarılı bir şekilde mezun oldu.

TİYATRO AĞIRLIKLI BİR KARİYER

Barış Kıralioğlu, birçok oyuncuya nazaran tiyatro ağırlıklı bir kariyer hedefi içerisinde oldu ve zaman içerisinde birçok farklı tiyatro oyununda yer alarak kendisini çok daha ileri taşıdı. Kariyeri boyunca 17 ayrı tiyatro oyununda oyuncuyluk yaptıktan sonra 2001 yılında Tiyatro Barbone’yi kurarak adından ciddi anlamda söz ettirdi.

Kurduğu tiyatroda ise 14 tiyatro yönetmenliği yaptı ve bunların tamamında aynı zamanda oyuncu olarak görev alarak kendisini geliştirmeyi başardı.

TELEVİZYON EKRANLARINDA İLK PROJE HIRSIZ VAR

Beyazperde projesi olarak ilk projesine 2005 yılında çıkmayı başaran Kıralioğlu, Hırsız Var filmi kadrosunda yer alarak bu anlamda ilk deneyimini edinme başarını gösterdi. Kadroda kendisi ile birlikte usta isimler Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil, Gamze Özçelik, Birol Ünel ve Gülse Birsel gibi isimler yer aldı.

2005 YILINDA KISIK ATEŞTE BEŞ DAKİKA PROJESİ

Yine 2005 yılı içerisinde beyazperde ekranlarında karşımıza çıkmayı başaran Kısık Ateşte Beş Dakika filmi kadrosunda yer alarak adından sıklık ile söz ettirmiştir. Filmin kadrosunda Metin Akpınar, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Özkan Uğur gibi isimler yer aldı ve çok ciddi anlamda sevilen bir proje oldı.

2013 YILINDA SALİH KUŞU PROJESİNDE YER ALDI

Arada geçen sürede birçok farklı proje içerisinde yer alan oyuncu, 2013 yılında dizi projesi olarak karşımıza çıkan Salih Kuşu dizisi kadrosunbda yer alarak adından söz ettirdi. Levent Ülgen, Yasemin Yalçın, Bülent Kayabaş gibi isimlerde yer aldı ve adından söz ettiren bir proje oldu. Dizi 10 bölüm sürdükten sonra yayından kaldırıldı.

2016 YILINDA İÇERDE DİZİSİ İLE HERKES TARAFINDAN TANINDI

İçerde Dizisi Oyuncular

2016 yılının en iyi dizi projelerinden birisi olarak kabul edilen ve yayınlandığı ilk günden itibaren reyting rekorları kırmayı başaran İçerde dizisi kadrosunda Polis Musa karakterine hayat vererek herkes tarafından bilinen bir isim oldu. Dizinin ustalar ile oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Damla Colbay ve Bensu Soral gibi isimler yer aldı ve reyting rekorları kıran bir proje oldu.

Barış Kıralioğlu Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • Hırsız Var
  • Kısık Ateşte 15 Dakika
  • Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak (Diventare Italiano con la Signora Enrica)
  • Benvenuti a Tavola
  • Salih Kuşu
  • Kızkaçıran
  • İçerde - 2016 (Musa)

Benzer Biyografiler

Gözde Kansu
Oyuncu
Rıza Kocaoğlu Kimdir?
Rıza Kocaoğlu
Oyuncu
Elçin Afacan
Oyuncu
Çağatay Ulusoy Kimdir?
Çağatay Ulusoy
Oyuncu
Çetin Tekindor
Çetin Tekindor
Oyuncu
Nebil Sayın Kimdir?
Nebil Sayın
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir