İlgini çekebilir

Ünal Silver kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 16.11.2015 00:22

Barış Arduç Foto Galeri

Barış Arduç kimdir ?
Barış Arduç kimdir ?

9 Ekim 1987 tarihinde, İsviçre’nin Scherzingen kentinde dünyaya gelmiş ve yine burada büyümüştür. Ailesi İsviçre’de emlakçılık yapmaktaydı. Daha sonra sekiz yaşındayken buradan Türkiye’ye kesin dönüş yapmışlardır. Annesi Gülay Babası Erol Arduç ’tur. Ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Kökenleri Arnavutluk’a dayanmakta, babası Ordu Fatsa’da büyümüş annesi ise Artvinlidir. Türkiye’ye dönüşte Sakarya ve Gölcük’te bulunan aile birlikte ilköğrenimini buralarda tamamlamış, ancak 17 Ağustos 1999’da yaşanan Gölcük depremi sonrası ailesi ile beraber Bolu’ya taşınmışlardır.

Orta öğrenimini Bolu’da tamamlayan Barış Arduç, lise 1’i de burada okuduktan sonra iki ve üçüncü sınıfları ailesi ile birlikte yeniden, bu sefer de İstanbul’a taşınmaları sonucu İstanbul’da okumuş ve tamamlamıştır. Liseyi bitirdikten hemen sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin Spor Akademisi’ni kazanmış fakat daha ilk yıldan okula adapte olamadığını söyleyerek İstanbul’a ailesinin yanına dönmüştür. Spor ile ilgisini devam ettiren Barış, bu vakitten sonra da yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol gibi pek çok spor dalı ile ilgilenmiş, bunun yanında mesleki olarak da 8 sene boyunca Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun bünyesinde cankurtaran olarak çalıştı.

Spor ile geçen hayatı, Ayla Algan ile tanışması ile farklı bir yöne doğru ilerlemeye başlar. Bu tarihten sonra Ekol Drama ’da oyunculuk eğitimlerine katılır ve peşinden Sadri Alışık Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimleri alır. Bu şekilde profesyonel oyunculuğa da adım atmış olur.

İlk olarak 2011 yılında yerel televizyonlarda yayınlanan Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili ve Pis Yedili gibi dizilerin yardımcı oyuncu kadrosunda bulunmuştur. Sonrasında 2012’de annesinin de Artvinli olmasından dolayı aşina olduğu Artvin yöresine giderek Masun Kırmızıgül’ün yönetmenliğinde Artvin’de çekilen Benim İçin Üzülme isimli TV dizisinde Ahmet Avcıoğlu karakteri ile göz doldurmayı başardı. ATV kanalında ekranlara gelen bu dizide aslında sadece ilk bölümde bulundu ve diğer bölümlerde hikâyenin geri dönü kurgularında yer aldı. Arduç için hem Artvin’de geçen bir hikâye hem de, profesyonel oyunculuktan önce sevdiği spor alanı ile ilgili bir hikâyenin merkezindeki karakteri oynaması büyük bir şanstı ve Barış,  Trabzonspor’da oynamak için yanıp tutuşan Ahmet karakterini o kadar iyi canlandırmıştı ki dizide senaryo gereği ölen Ahmet’in anısına Trabzonspor taraftarı tribünlerde on metre uzunluğunda bir pankart açmıştır.

Sonrasında dizi kariyerine, 2013 yılında Kudret Sabancı’nın yönetmenliğinde, Selçuk Yöntem ve Serhat Tosun gibi tanınmış oyuncularla birlikte, Bugünün saraylısı isimli dizide devam etti. Bu dizinin kadrosun beşinci bölümden itibaren katılan Barış Arduç, 31 bölümlük ilk sezonun ardından ikinci sezonda düşük reytingler sebebi ile 5 bölüm sonunda yayından kaldırılana kadar dizide yer almıştır.

2014 senesinde yönetmenliğini Hakan Yonat’ın yaptığı Sadece Sen isimli sinema filminde de son sahnede ufak bir rol alarak sinema alanında da oyunculuk deneyiminde bulundu. Hemen ardından 14 Kasım 2014 tarihinde Hakan Algül’ün yönetmenliğinde çekilen, Gupse Özay’ın da oyuncu kadrosunda bulunduğu Deliha isimli sinema filminde fotoğrafçılık yapan ve Zeliha’nın peşinden umutsuzca koşan Şirinceil Cemil karakterini canlandırmıştır.

2015 yılında öce ilk defa başrolde oynadığı Racon: Ailem İçin isimli dizide Mehmet Aslantuğ, Hande Doğandemir gibi ünlü isimlerin arasında yer aldı. Ancak bu dizi fazla dikkat çekmeyerek reytinglerde düşük kalınca kısa süre sonra sonlandırıldı. Dizinin sonlanması ile birlikte, geniş kitlelerin adını duymasını sağlayan Star TV kanalında yayınlanmakta olan Kiralık Aşk dizisinde yer alarak popülerliğini artırmıştır. Kiralık Aşk dizisi büyük bir izleyici kitlesine sahip olması ile birlikte, yayın hayatına devam etmektedir.

Aynı sene içerisinde dizi projelerine devam ederken, bir de reklam sektöründe yer alarak Derimod’un reklam yüzü haline geldi.

Barış Arduç Kişisel Bilgiler

Barış Arduç'un Boyu KaçÜnlü oyuncu Barış Arduç'un boyu 1.82 cm dir.
Barış Arduç'un Kilosu Kaç ?Barış Arduç'un Kilosu : 82 kg
Barış Arduç Nereli ?Barış Arduç Ankaralı
Barış Arduç'un Sevgilisi var mı ?Barış Arduç'un sevgilisi var. Kendisi gibi oyunculuk yapan Gupse Özay ile beraberliklerini açıkladı.

Rol Aldığı Diziler

  • Ömür Gedik Paramparça Klibi
  • 2011 Pis Yedili
  • 2011 Küçük Hanımefendi (Cenk)
  • 2012 Dinle Sevgili (Hakan)
  • Benim İçin Üzülme (Ahmet)
  • 2013 Bugünün Saraylısı (Selim)
  • 2014 Deliha Filmi (Cemil)
  • 2015 Racon Ailem İçin (Tekin)
  • 2015 Kiralık AŞk (Ömer)

Benzer Biyografi Yazıları

Hikmet Körmükçü Kimdir?
Hikmet Körmükçü
Oyuncu
Kerem Fırtına Kimdir?
Kerem Fırtına
Oyuncu
Osman Akça Kimdir?
Osman Akça
Oyuncu
Müjde Uzman (Kiralık Aşk Seda Berensel) Kimdir?
Müjde Uzman
Oyuncu
Sanem Yeles Kimdir?
Sanem Yeles
Oyuncu
Fulya Zenginer
Fulya Zenginer
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.