İlgini çekebilir

Özge Sabuncu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.12.2016 12:20
Banu Güven

Banu Güven Kimdir ?

Banu Güven Biyografisi

Banu Güven 1969 İstanbul doğumludur. Liseyi İstanbul Erkek Lisesi'nde okumuş, ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi'nde de yine uluslararası ilişkiler üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Banu Güven'in gazetecilik serüveni üniversite yıllarında başlamıştır. Bu yıllarda Cumhuriyet Gazetesi bünyesindeki Çağdaş Yayınları'nın Almanca-Türkçe çıkan dergisinde çalışmıştır. Ayrıca İsviçre Gazetesinin de Türkiye sorumluluğunu yürütmüştür.

Profesyonel gazetecilik kariyerine Milliyet Gazetesi dış haberler servisinde başlayan Banu Güven, 1997 yılında NTV kadrosuna geçmiştir. Banu Güven NTV serüvenine önce muhabirlik ile başlamış ardından kanalda çeşitli programlar hazırlayıp sunmuştur. Ayrıca haber bülteninde spiker olarak da görev almıştır. Ancak Banu Güven'in 14 yıl süren NTV serüveni kanalın isteği üzerine 2011 yılında sona ermiştir.

2011 yılında mimar Aykut Dokur ile dünya evine giren Banu Güven, İzmir Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

 

Banu Güven Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Geçen Hafta-Bu Hafta Programı - NTV
  • 24 Saat Programı - NTV
  • Banu Güven'le Artı
  • Hafta Başı - Artı Bir TV

Benzer Biyografiler

Tijen Karaş Kimdir?
Tijen Karaş
Spiker
Şirin Payzın
Şirin Payzın
Spiker
Saynur Tezel
Saynur Tezel
Spiker
Ali Kırca
Ali Kırca
Spiker
Nilgün Balkaç
Nilgün Balkaç
Spiker
Aslı Mavitan
Aslı Mavitan
Spiker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.