İlgini çekebilir

Şoray Uzun kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 17:53
Azra Kohen

Azra Kohen Kimdir ?

Azra Kohen Biyografisi

Yazar ve Psikolog Azra Kohen 1979 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olan Azra Kohen,  Kanada Ottawa Üniversitesi Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümü ile Liverpool Üniveristesi Davranış Bilimleri dalında da eğitim almıştır.

Azra Kohen 2001 yılından beri iş adamı Sadok Kohen ile evli olup bu evlilikten bir erkek çocuğu vardır.

Kitapları

Azra Kohen ilk kitabı olan ve "Fi Çi Pi" serisinin de ilk eseri olan Fi kitabını 2013 yılında yayımlamıştır. İhtirası konu edinen Fi adlı kitap 600 sayfa basılmıştır. Yazarın ikinci kitabı ve serinin de devamı olan Çi kitabı ise 2014 yılında çıkmıştır. Motivasyonu kaybolan bir insanlığı konu edindiği söylenen Çi adlı kitap da ilk kitap Fi'nin yarısı kadar sayfa sayısına sahiptir. Yazarın üçüncü kitabı olan ve üçlemenin de sonuncu kitabı Pi ise 2015 yılında çıkmıştır. Azra Kohen'in yazmış olduğu "Fi Çi Pi" üçlemesi Ay Yapım tarafından TV dizisine uyarlanmış ve dizide Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür gibi oyuncular rol almıştır. Online izleme platformu Puhu TV'de yayınlanan dizi 60 dakikalık bölümler halinde yönetmen Mert Baykal tarafından çekilmiştir.

Fi Dizisi Oyuncu Kadrosu

Azra Kohen'in son kitabı olan Aeden ise 2016 yılında çıkmıştır. Fantastik bir kitap olan Aeden adlı kitap, bilimsel verilere dayanarak yazılmış bir Azra Kohen kitabıdır.

Azra Kohen Foto Galeri

Azra Kohen Kitapları

Benzer Biyografiler

Mehmet Ali Bulut
Mehmet Ali Bulut
Yazar
Elif Korkmazel Kimdir?
Elif Korkmazel
Yazar
Akif Beki
Akif Beki
Yazar
Necmettin Nursaçan
Necmettin Nursaçan
Yazar
Emir Benderlioğlu
Emir Benderlioğlu
Oyuncu
Ozan Güven
Ozan Güven
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.