İlgini çekebilir

Hümeyra Akbay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.04.2020 15:37

Aytaç Yalman Kimdir ?

Aytaç Yalman Biyografisi

Aytaç Yalman Kimdir?

29 Temmuz 1940 yılında İstanbul’un Üsküdar semtinde dünyaya gelen ve ülkemiz için çok önemi mevkilerde görev yapan Aytaç Yalman bir dönem kara kuvvetleri komutanı olarak görev yapmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde birçok kademe de görev alan ve başarılı bir asker olarak bilinen Aytaç Yalman16 Mart 2020 yılında vefat etmiştir. 80 yaşında aramızdan ayrılan eski orgeneral 1960 yılında Kara Harp Okulundan mezun olmuştur. Aytaç Yalman kimdir? 2002 yılında Generalliğe terfi etmiştir, evli olup iki çocuk babasıdır.Aytaç Yalman son zamanlarda hepimiz başına bela olan Corona virüsüne yakalanmıştır.

aytaç yalman kimdir? corona virüsü oldu

Eşi

1975 yılında eşi Belma Yalman ile evlenen ve 2020 yılına kadar mutlu bir evlilik sürdüren Aytaç Yalman, Belma Yalman ile olan evliliğinden iki çocuk sahibi olmuştur. İki çocuğundan 5 torunu bulunan Aytaç Yalman ingilizce dışında İtalyanca da bilmektedir.

Başarıları

1. Dereceden altın üstün cesaret ve feragat madalyası sahibi olan Aytaç Yalman aynı zamanda üstün cesaret ve feragat nişanı sahibidir. Altın şeref madalyasını iki defa almış olan Aytaç Yalman Gambiya devlet nişanı, Güney Kore İl Yang Madalyası sahibidir.

Burcu

Kova burcu erkeği olan Aytaç Yalman kova burcu özelliklerini pek taşımasa da terazi burcu olan eşi Belma Yalman ile uyumlu bir birlikteliğe sahip olmuştur.

Ölümü

2020 yılında ülkemizde yayılan korona virüsü nedeni ile Fenerbahçe ordu evi spor salonunda fenalaşan Aytaç Yalman hastaneye kaldırılmış ve tedavi altındayken vefat etmiştir.Aytaç yalman kimdir? Corona Virüsümu oldu? Sorularına cevap vermeye çalıştık.

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir