İlgini çekebilir

Emir Çubukçu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.01.2019 23:40
Ayşenur Bahçekapılı Nereli?

Ayşenur Bahçekapılı Kimdir ?

Ayşenur Bahçekapılı Biyografisi

Ayşenur Bahçekapılı, 26 Kasım 1954 tarihinde Trabzon’un Maçka bölgesinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren son derece başarılı bir öğrenci olarak ön plana çıkan ve zaman içerisinde kendisine avukatlık mesleğini hedef olarak belirleyerek bunun üzerine gitmiştir. Eğitim hayatındaki başarısını her geçen gün çok daha ciddi bir şekilde arttırmıştır.

Hayali olan mesleğin üzerine sürekli giden Bahçekapılı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış ve buradan başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde serbest avukat olarak görevine başlamıştır. Zaman içerisinde mesleğinde çok ciddi anlamda yükselen ve başarıları ile tanınan bir avukat haline gelmiştir.

İSTANBUL BAROSUNDA ÖNEMLİ GÖREVLER YÜRÜTMÜŞTÜR

Avukatlık kariyeri ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkan Ayşe Nur Bahçekapılı, zaman içerisinde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş ve çok uzun süreler bu görevde birçok farklı icraat içerisinde yer alarak kendisini gösterme şansına sahip olmuştur. Zaman içerisinde daha fazla ön plana çıkmıştır.

Başarıları ona zaman içerisinde İstanbul Barosu Genel Sekreteri görevini getirmiştir ve bu görevi başarı ile uzun bir süre devam ettirme şansına sahip olmuştur. Zaman içerisinde Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de yer almıştır.

SİYASET HAYATINA ATILIŞI

Mesleğindeki başarısı kadar siyasi yaklaşımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bahçekapılı, zaman içerisinde siyasi hayata atılarak kendisini göstermeye başladı. İlk olarak Sosyal Demokrat Parti İstanbul İl Kadın Komisyonu Başkanlığı görevi ile bu anlamda ki ilk ciddi adımını atmayı başardı.

Zaman içerisinde buradan çok daha aktif bir şekilde siyasetin içerisinde yer alabilmek adına Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’ye geçmiştir. Recep Tayyip Erdoğan döneminde ilk olarak milletvekili adayı olabilmek için çalışmalar yapmıştır.

AKP 23. 24. Ve 25. Dönemlerinde seçimlerin hemen ardından İstanbul milletvekili olarak Ankara’da temsilci olmaya hak kazanmıştır. 3 dönemdir AKP milletvekili olarak mecliste aktif bir şekilde görev almaktadır.

ULUSLARARASI SİYASİ DURUMU

AKP ile birlikte milletvekili görevini üstlenen ve bu görevini başarılı bir şekilde yürütmeyi başaran Bahçekapılı, milletvekilliğinin 24. ve 25. dönemlerinde Türkiye – Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini üstlenerek adından çok ciddi anlamda söz ettirmiştir.

TBMM BAŞKANVEKİLLİĞİ

2 Temmuz 2013 tarihi itibari ile yapılmış olan oylama sonrasında TBMM Başkanvekilliği için seçilmiştir ve bu görevi de başarılı bir şekilde hali hazırda yürütmektedir.

Ayşenur Bahçekapılı Foto Galeri

Üstlendiği Görevler

Benzer Biyografiler

Figen Yüksekdağ
Figen Yüksekdağ
Siyasetçi
Tereza Maxova Biyografi
Tereza Maxova
Siyasetçi
Hasan Angı Kimdir?
Hasan Angı
Siyasetçi
Bekir Bozdağ
Bekir Bozdağ
Siyasetçi
Adolf Hitler
Adolf Hitler
Siyasetçi
Fatma Betül Sayan Kaya
Fatma Betül Sayan Kaya
Siyasetçi

1 Yorum

  1. Cemil nadir özgün

    3 Nisan 2019 at 20:32

    yaşamımda gördüğüm en kaba kadın

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.