Ayşecan Tatari Kimdir? Biyografisi

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.04.2017 14:30

Ayşecan Tatari Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Ayşecan Tatari
Yaşı
:
28 (9 Mart 1989)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Boyu
:
1.64 cm
Göz Rengi
:
Mavi
Saç Rengi
:
Kumral
Sevgilisi
:
Edip Tepeli
Eğitim
:
İtalyan Lisesi - Amerika'da Lisans Eğitimi

Ayşecan Tatari Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Biyografisi ve Kısaca Hayatı

Ayşecan Tatari 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Usta oyuncu Aliye Uzunatağan'ın kızı olan Ayşecan Tatari, lise eğitimini İstanbul'da İtalyan Lisesi'nde tamamlamış, ardından yüksek öğrenimini tamamlamak için Amerika'ya gitmiştir.

Çocuklar Duymasın Dizisi ile Tanındı

Küçük yaşlarda ekranlarla tanışan Ayşecan Tatari ilk olarak ekran karşısına Evdeki Yabancı dizisi ile çıkmış ve bu dizide Nazlı karakterini canlandırmıştır. Fakat Ayşecan Tatari'nin ekranlarda en çok dikkat çektiği ve tanınmasına vesile olan yapım, Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Furkan Kızılay, Özgür Ozan gibi oyuncularla birlikte rol aldığı Çocuklar Duymasın Dizisi olmuştur.

Çocuklar Duymasın dizisinde Duygu karakterini canlandıran Ayşecan Tatari, uzun süre bu yapımda rol almış ve bu dizi sayesinde dikkat çekmiştir.

Çocuklar Duymasın dizisinden sonra ekranlardan bir süre uzak kalan Ayşecan Tatari, bu süreçte lisans eğitimini tamamlamak adına Amerika'ya gitmiş ve bir süre burada yaşamıştır. Türkiye'ye döndükten sonra 2015 sezonunda yayınlanan Yılanların Öcü adlı dizide Gülmisal karakterini canlandırmıştır.

Ayşecan Tatari Şehir Tiyatlaroları oyuncusu olan Edip Tepeli ile mutlu bir ilişki yaşamaktadır. Çift mutluluklarını sosyal medya hesaplarından da sık sık paylaşmaktadır.

 

Yer Aldığı Projeler

  • Evdeki Yabancı
  • Çocuklar Duymasın
  • Çocuklar Ne Olacak
  • Yılanların Öcü

Aşağıya yorumunuzu yazabilirsiniz

(Yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız mutlaka yazınız)

Benzer Biyografi Yazıları