İlgini çekebilir

Ünal Silver kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.07.2017 22:19
Aykut İspir Kimdir?

Aykut İspir Kimdir ?

Aykut İspir Biyografisi

Bu yazıda Aykut İspir kimdir ve biyografisi hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Aykut İspir Kimdir? 1980 yılında Samsun’ da dünyaya gelmiştir. Samsun’ da özel bir tiyatro olan ‘Düşevi Oyuncuları’nda’ bir yıl kadar tiyatro eğitimi almıştır. Daha sonrasında bu özel tiyatronun oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Düşevi Oyuncuları tiyatrosunda 5 yıl çalışan Aykut İspir, oyunculuk işinin okulunu okuması gerektiğini düşünerek oyunculuk sınavlarına hazırlanmıştır. Sınavlara giren başarılı oyuncu Erzurum’u kazanmıştır.

2010 yılında Haliç Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.  Bununla birlikte oyunculuk ve DJ’ lik hepsini bir arada götürmüştür. Çalışmayı seven bir insan olduğunu ve bu nedenle hepsine zaman ayırabildiğini dile getiren başarılı oyuncu, insanın ancak sevmediği işlerde yorulabileceğini dile getirmiştir. İnsanı ve yaptığı işi sevmektedir. 2014 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü’ nü bitirmiştir.

Büyük bir hayvan sevgisine sahip olan başarılı oyuncu, evinde bir kedi beslemektedir. Hayvan sevgisinin çocukluktan geldiğini ifade eden oyuncu çocukken kedi, köpek, tavuk, güvercin ve ördeklerle büyümüştür. Bu nedenle şuanda da devam eden büyük bir hayvan sevgisine sahiptir. Setten geriye kalan zamanlarında doğayı keşfetmeyi, insanlarla sohbet etmeyi ve ev gezmelerini seven başarılı oyuncu, yabancı dizileri, kitap okumayı, spor yapmayı ve müzik dinlemeyi de sevmektedir. Hayatı boyunca tiyatro yapan devlet tiyatroları, özelde reklam filmi yapan ve kısa filmlerde oynayan başarılı oyuncu Aykut İspir, sinema filmlerinde de daha çok oynamak istemektedir.

Aykut İspir Kimdir ve Dizileri

Aykut İspir 2011 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan televizyon dizisi Bizim Yenge oyuncu kadrosu içinde yer almıştır. 2011 yılında ATV’ de yayınlanan Alemin Kralı adlı dizide oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

2012 yılında ATV’ de yayınlanan Benim İçin Üzülme adlı dizide rol almıştır. 2012 yılında senaryosunu Gani Müjde’ nin yazdığı yönetmenliğini Süleyman Seçkin’ in üstlendiği Fox TV’ de ekrana gelen Harem adlı televizyon dizisinde izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Erdal Özyağcılar, Demet Akbağ, Devin Özgür Çınar, Cengiz Bozkurt gibi usta oyuncuların rol aldığı 2013 yapımı olan Show TV’ de ekrana gelen çekimleri Karadeniz’ de gerçekleşen Sevdaluk dizisine dahil olmuştur. Dahil olduğu bu dizide Ömer Lütfü karakterine can vermiştir. Asıl tanınması Sevdaluk dizisinde ki Ömer Lütfü karakterini canlandırmasıyla gerçekleşmiştir. Usta oyuncularla oynadığı dizi Aykut İspir için büyük avantaj sağlamıştır. Kariyerinde izleyici kitlesi edinip, adından söz ettirmeye başlamıştır.

Sevdaluk Dizisi Oyuncuları: Erdal Özyağcılar Kimdir, Devin Özgür Çınar Kimdir, Cengiz Bozkurt Kimdir

20 Nisan 2017 yayın tarihli, yapımcılığını Necati Akpınar, yönetmenliğini Murat Kepez’ in üstlendiği Kolonya Cumhuriyeti adlı sinema filminde oyuncu kadrosunda yer almıştır.

İki Yalancı Dizisi Oyuncuları Kimdir

2017 yılında yaz dizisi olarak ekrana gelen baş rollerinde Yağmur Tanrısevsin ve Keremcem’ in yer aldığı İki Yalancı dizisinde rol almıştır.

İki Yalancı Dizisi Oyuncuları: Yağmur Tanrısevsin Kimdir,Keremcem Kimdir

Tiyatro, dizi ve sinema filmleri ile izleyicilerle buluşan Aykut İspir, reklam filmleriyle de ekranlara gelmiştir. 2011 yılında Dominos Pizza’ nın reklamlarında rol almıştır. 2013 yılında ise İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) reklamlarında rol almıştır.

Kısa süre içerisine çok iş sığdıran genç oyuncu her geçen sene kendini daha çok geliştirerek izleyicilerin karşısına çıkmaktadır.

Aykut İspir Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ahmet Kayakesen Kimdir?
Ahmet Kayakesen
Oyuncu
Erdal Özyağcılar
Erdal Özyağcılar
Oyuncu
Serhan Arslan Kimdir?
Serhan Arslan
Oyuncu
Koray Erkök Kimdir?
Koray Erkök
Oyuncu
İlsu Olcahan Kubak Kimdir?
İlsu Olcahan Kubak
Oyuncu
Şenol Önsel
Şenol Önsel
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.