Ayhan Taş Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.01.2018 00:52

Ayhan Taş Kimdir Özet

Adı
:
Ayhan Taş
Yaşı
:
47 (25 Haziran 1971)
Doğum Yeri
:
Adana
Burcu
:
Akrep
Göz Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
174 cm
Kilo
:
72 kg
Eğitim
:
Üniversite

Ayhan Taş Kimdir ?

Ayhan Taş kimdir ve oyunculuğa nasıl başlamıştır? 1971 yılında Adana’da doğmuş olmaktadır. Ayhan Taş il olarak oyunculuk hayatına şiir ile başlamıştır. Daha sonrasında tiyatroya adım atmıştır. İlk olarak amatör olarak tiyatroda görev alan Ayhan Taş 1997 yılında profesyonel olarak tiyatroya başlamıştır. Profesyonel olarak yaptığı ilk oyun Melih Cevdet’in yazdığı içerdekiler adlı oyunda hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapmıştır.

1998 yılında Adana’da bıraktığı okul hayatına Ankara üniversite ile devam etmeye kara veren Adnan Taş 1999 yılında okulda bulunan bir eğitimci tarafından drama dersleri verilmiştir. 2001 yılında çocukluk arkadaşı olan Yiğit Arı ve dört arkadaşının birlikte bulunduğu Mahşer-i Cümbüş adlı tiyatro grubu Ayhan Taş tarafından kurulmuştur. Tiyatro kurulduktan belli bir süre sonrasında Ankara Batıkent lisesinde bulunan öğrencilere tiyatro dersleri vererek kurduğu grup ile birlikte Türkiye’ye tiyatro sporunun yayılmasını sağlamıştır. Eskiden mahşeri cümbüş olan tiyatro gurubu günümüzde ise İstanbul’da hizmet veren Hayalhane tiyatrosu olarak aynı gurup ile çalışmalarına devam etmektedir. 2008 yılında televizyon programı olarak sunulan Anında görüntü Show olarak TV’lerde yerini almaktadır. Tiyatro çalışmaları devam ettiği sırada Star TV’nin çok sevilen dizilerinden biri olan Kardeş payı dizisinde Otomobil tarımcısı olarak rol almıştır.

Ayhan Taş Dizileri

Ayhan Taş’ın oynadığı dizi kadroları ilk olarak 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Şeytan ayrıntıda gizlidir dizisinde rol almıştır 4 yıllık bir aradan sonra 2008 yılında arkadaşlarıyla kurduğu tiyatronun TV’de gösterimi olan Anında görüntü Show ile ekranda görünmekteydi. Sonrasında komedi dizisi olan ve 2012 yılında yayınlanan İşler Güçler dizisinde Ayhan Koç antrenman koçu Münir olarak karşımıza çıkmıştır. En son oynadığı dizi ise Kardeş payı olmaktadır. 2014 yılında erkanlar da olan bu dizide tanıdık birçok oyuncu karşımıza çıkmıştır. Komedi üzerine kurulu olan bu dizi izleyici kitlesi oldukça yoğundur. En çok ilgi gören dizide rol alanlar ise; Ahmet Kural, Murat Cemcir ve başrolü paylaşan üçüncü kişi ise Seda Bakan olmaktadır. İşler güçler dizisinde ise; yine duymaya alışık olduğumuz isimlerden olan Ahmet Kural ve Murat Cemcir başrollerini paylaşmaktadır.

Ayhan Taş Filmleri

 Ayhan Taş oynadığı film ve kadroları Ayhan Taş’ın diziden çok filmi bulunmaktadır. Her role adapte olabilen bu oyuncu tüm rolleri büyük bir başarı ile oynamaktadır. Oynadığı rolü adeta yaşatan Ayhan Taş’ın oynadığı filmler ise; İnşaat 2, Düğün inek, Düğün dernek 1, düğün dernek 2, çarşı Pazar, çetin ceviz 2, Babaların Babası, Bir baba hindi ve Bayram Abi gibi Türk yapımı olan komedi filmlerinde rol almıştır.  Genellikle Ahmet kural ve murat Cemcir ile başrol paylaştığı bu filmler izleyici tarafından oldukça sevilmektedir.

Ayhan Taş Hakkında Yapılan Aramalar

  • Ayhan Taş dizileri
  • Ayhan Taş filmler
  • Ayhan Taş burak satıbol
  • Ayhan Taş filmleri izle
  • Ayhan Taş nereli
  • Ayhan Taş komik sahneler
  • Ayhan Taş kardeş payı
  • Ayhan Taş eşi
Benzer Biyografi Yazıları
, , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)