İlgini çekebilir

Funda Güray kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.06.2019 14:57
indirim7.com

Ayfer Tokatlı Kimdir ?

Ayfer Tokatlı Biyografisi

Ayfer Tokatlı kimdir? Fox TV kanalında yayınlanan Her Yerde Sen dizisinde Azmiye Boşgeçmez karakterini canlandıran oyuncu kaç yaşında? Nereli? İşte biyografisi ve daha önce oynadığı diziler!

Ayfer Tokatlı, 5 Eylül 1988 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul öğrenimini doğduğu şehir İstanbul'da tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümünü kazandı. 4 yıllık lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini almak için yine İstanbul'da bulunan Kadir Has Üniversitesi'ne başvurdu. Burada Film ve Drama Bölümü üzerine yüksek lisans yaptı.

Ayfer Tokatlı'nın Oynadığı Diziler

Gezmeyi seven ve hayata sürekli olumlu bakan genç oyuncu Ayfer Tokatlı, oyunculuk kariyerinde öne çıkan dizilerde oynadı. 2014 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan ve Türkiye'nin tarihini gerçekleriyle ortaya koyan tarih ve dram içerikli Tanıklar dizisinde oynadı. Burçin Işık, Fikret Kuşkan, Sezai Aydın gibi oyuncularla birlikte dizide yer aldı.

2015 yılında yine TRT 1 kanalında ekranlara gelen Baba Candır dizisinde Büşra karakterini oynadı. Berna Koraltürk, Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Mehmet Ulay gibi isimlerle birlikte oynadı.

2017 yılında Star TV ekranlarında ilk bölümü yayınlanan ve izlenme rekorları kıran İstanbullu Gelin dizisinde Ülfet karakterini canlandıran Meral Çetinkaya'nın sekreteri olarak izleyicilerin karşısına çıktı. Diziye 2.sezonda dahil olan Ayfer Tokatlı gösterdiği oyunculukla bir çok kişinin beğenisi kazandı.

2019 yılının Haziran ayında ilk bölümü yayınlanan ve Fox TV kanalında ekranlara gelen yaz dizisi olan Her Yerde Sen dizisinde Azmiye karakterini canlandırmaktadır. Dizide yer alan diğer oyuncuların biyografilerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ayfer Tokatlı Kaç Yaşında? Boyu, Kilosu Kaç?

Ayfer Tokatlı 31 yaşında ve başak burcudur. Güzel oyuncu 1.59 metre boyunda ve 52 kilo ağırlığındadır.

 

Ayfer Tokatlı Foto Galeri

Oynadığı Diziler

  • Baba Candır
  • Tanıklar
  • İstanbullu Gelin
  • Her Yerde Sen

Benzer Biyografiler

Ali Gözüşirin
Oyuncu
Furkan Andıç Kimdir?
Furkan Andıç
Oyuncu
Aybüke Pusat Kimdir?
Aybüke Pusat
Oyuncu
Ali Barkın Bürkan Kimdir?
Ali Barkın Bürkan
Oyuncu
Ali Yağcı Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu, Kilosu Kaç?
Ali Yağcı
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir