İlgini çekebilir

Osman Büyükercan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.10.2017 14:40
Ayfer Dönmez Kimdir?

Ayfer Dönmez Kimdir ?

Ayfer Dönmez Biyografisi

Ayfer Dönmez kimdir, 7 Haziran 1982 tarihinde Manisa'da dünyaya gelmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinin Sinema & TV bölümünden mezun olan başarılı oyuncu Ayfer Dönmez Kadir Has Üniversitesinde Oyunculuk alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Üniversitede aldığı eğitimleri geliştirmek için Şahika Tekand Stüdyo Oyuncularından ve tecrübeli oyuncu Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimi almıştır.  

Ayfer Dönmez Filmleri

Ayfer dönmez dizi projelerinden olduğu kadar sinema sektöründe de başarısını göstermiş bir oyuncudur. İlk sinema projesi 2008 yılında çekilen "Kara Köpekler Havlarken" dizisindeki Ayşe karakteri olmuştur. 1 sene sonrada "Kurtlar Vadisi: Gladio" filminde Ayşe karakterini canlandırmıştır. 

2010 yılında "Şenlikname: Bir İstanbul Masalı" filminde Gülbahar karakterini, 2014 yılında Sonsuz Bir Aşk filminde Aylin karakterini ve son olarak da 2016 yılında çekilen Aşk ve Gurur filminde Ceren karakterini canlandırmıştır.

Ayfer Dönmez Dizileri

İlk dizi projesi olan Bir İstanbul Masalı dizisinde oynadığı zaman üniversitesinin stajını yapmak için kamera arkasında çalışıyordu.  Staj görevindeyken dizinin yönetmeni Ömer Altay tarafından yapılan oyunculuk teklifini kabul etmiş ve 2003 yılında "Bir İstanbul Masalı" dizisinde Ceylan karakterini canlandırmıştır. Böylece TV ekranlarındaki yerini staj zamanında almayı başararak erkenden sektöre giriş yapmıştır. 

Daha sonraki projesi ise 2006 yılında Erkekler Ağlamaz ve yine 2006 yılında oynadığı zamanın popüler dizilerinden olan "Hatırla Sevgili" dizisindeki Işık karakteri olmuştur. Ayfer dönmez bir çok dizide yer almış olup oynadığı diziler aşağıdaki gibidir.

 • 2003 - Bir İstanbul Masalı (Ceylan)
 • 2006 - Erkekler Ağlamaz (Rabia)
 • 2006/2007 - Hatırla Sevgili (Işık)
 • 2007 - Affedilmeyen (Ayşe)
 • 2008 - Gurbet Kuşları (Fatoş)
 • 2010 - Küstüm Çiçeği
 • 2011 - Gümüş Lale Burası Osmanlı 1711 / Sır Kanunu (Mehpare)
 • 2012 - Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (Mehpare)
 • 2012/2013 - Dila Hanım (Fatma)
 • 2017 - Aşk ve Gurur (Ceren)
 • 2017 - Hayat Sırları (Banu)

Ayfer Dönmez'in son projesi olan Hayat Sırları dizisi 2017 yılında çekilmiş olup dizide Banu karakterini canlandırmaktadır. 

Hayat Sırları Dizisi

Most Production tarafından çekilen ve yönetmen koltuğunda Murat Can Oğuz'un yer almaktadır. Dizide Ayfer Dönmeze bir çok usta oyuncu eşlik etmekte olup baş rollerde Ahmet Mümtaz Taylan, Hazar Ergüçlü, Ekin Koç, Olgun Toker ve Devrim Yakut gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.

Hayat Sırları Oyuncuları: Ahmet Mümtaz Taylan kimdir, Hazar Ergüçlü kimdir, Ekin Koç kimdir, Olgun Toker kimdirDevrim Yakut kimdir

Ayfer Dönmez Foto Galeri

Ayfer Dönmez Tiyatro Oyunları

Benzer Biyografiler

Nilgün Türksever Kimdir?
Nilgün Türksever
Oyuncu
Ecem Erkek Kimdir?
Ecem Erkek
Genel
Hazar Ergüçlü Kimdir?
Hazar Ergüçlü
Oyuncu
Cansel Elçin
Cansel Elçin
Oyuncu
Gürhan Elmalıoğlu Kimdir?
Gürhan Elmalıoğlu
Oyuncu
Utku Ateş (Çilek Kokusu Barış) Kimdir?
Utku Ateş
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.