İlgini çekebilir

Fahrettin Koca kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 20.11.2016 12:15
Aydemir Akbaş
indirim7.com

Aydemir Akbaş Kimdir ?

Aydemir Akbaş Biyografisi

25 Şubat 1936 İstanbul doğumlu olan ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Aydemir Akbaş, aslen Arnavut kökenlidir. Galatasaray Lisesi mezunu olan Aydemir Akbaş'ın oyunculuk sevdası lisede okurken başlamış ve önceleri sırf derslerden kaçmak için girdiği oyunculuk kolu, onun hayatını bu alanda şekillendirmesinde bir adım olmuştur.

Tiyatro sahnesi ile ilk olarak Haldun Dormen Cep Tiyatrosu'nda tanışan Aydemir Akbaş bu tiyatroda perdecilik yapmış, sonrasında ise Yılmaz Güney ile birlikte sinema filmlerinde rol almıştır. Urfa'da öğretmen olarak yaptığı askerlik görevi bitince tekrar İstanbul'a dönen Aydemir Akbaş, Gülriz Sururi tiyatrosuna katılmış ve burada birçok oyunda rol almıştır.

Aydemir Akbaş yeşilçam sinemasında rol aldığı erotik komedi filmleri ile oldukça konuşulmuş, ardından sanatçı İbrahim Tatlıses ile tanışıp çalışmaya başlamış ve senaryo yazmaya başlamıştır. 

Son yıllarda ise sinemaya geri dönen Aydemir Akbaş, Şafak Sezer 'in de kadrosunda yer aldığı Kutsal Damacana ve Kolpaçino filmleriyle gündeme gelmiştir. 

Aydemir Akbaş Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Alişan Kimdir?
Alişan
Şarkıcı
Buket Dereoğlu
Buket Dereoğlu
Oyuncu
Volkan Başaran Kimdir
Volkan Başaran
Oyuncu
Aleyna Solaker Kimdir?
Aleyna Solaker
Oyuncu
Gözde Kansu
Oyuncu
Çağla Şıkel Kimdir?
Çağla Şıkel
Model

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir