İlgini çekebilir

Evlin Avidor kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.02.2017 11:39
Aydan Koptur Kimdir?

Aydan Koptur Kimdir ?

Aydan Koptur Biyografisi

Aydan Koptur, 29 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren televizyona ve oyunculuğa çok ciddi anlamda meraklı olan ve sanat ile iç içe büyüyen bir isim haline gelen Koptur, zaman içerisinde ailesinin de desteğini arkasına alarak bu anlamda kendisine gelecekteki meslek olarak oyunculuğu seçmiştir.

Ancak okuduğu bölüm ise daha çok dans ile alakalıdır. Aydan Koptur, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü okuyarak buradan kısa bir zaman dilimi içerisinde mezun olmuş ve özel oyunculuk eğitimleri almıştır. Özel oyunculuk eğitimlerinin ardından ise kısa bir zaman dilimi içerisinde profesyonel kariyerine adım atmıştır.

İLK PROJESİ 2013 YILINDA ÇOCUKLAR DUYMASIN OLDU

Seneler 2013 yılını gösterdiğinde profesyonel anlamda ki ilk oyunculuk deneyimine efsane dizilerden birisi olarak dikkatleri çeken Çocuklar Duymasın dizisi kadrosunda yer alarak başladı ki güzelliği ile kısa zaman içerisinde ön plana çıktı. Dizinin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Furkan Kızılay, Emel Müftüoğlu gibi isimler yer aldı ve uzun süre devam eden bir proje oldu.

2013 YILININ SON ÇEYREĞİNDE MUHTEŞEM YÜZYIL KADROSUNA GİRDİ

Kısa zaman içerisinde güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile adından çok ciddi anlamda söz ettirmeyi başaran Aydan Koptur, 2013 yılının son çeyreğinde ülkemizin en büyük bütçeli dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosuna girerek yine adından ciddi anlamda söz ettirmiştir. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Halit Ergenç, Vahide Perçin, Mehmet Günsür, Merve Boluğur gibi isimler yer aldı ve ciddi anlamda fark yarattı.

2016 YILINDA SEVİYOR SEVMİYOR DİZİSİNDE YER ALDI

2016 yılının yine kısa bir zaman dilimi içerisinde popüler hale gelen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken projelerden birisi olarak dikkatleri çeken Seviyor Sevmiyor dizisi kadrosunda yer alarak adından yine söz ettirmeyi başardı diyebiliriz. Dizinin kadrosunda Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Yiğit Kirazcı gibi isimlerde yer aldı.

2017 YILINDA DAYAN YÜREĞİM DİZİSİ KADROSUNDA YER ALDI

2017 yılının iddialı ve kadrosu ile fark yaratmayı başaran dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizisi Dayan Yüreğim kadrosunda da yine kendisine yer bulma başarısını gösterdi. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Ece Uslu, Cansel Elçin, Berk Atan ve Nilay Deniz gibi isimler yer aldı.

Aydan Koptur Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Berk Yaygın Kaç Yaşında
Berk Yaygın
Oyuncu
Cansel Elçin
Cansel Elçin
Oyuncu
Mehmet Emin İnci
Mehmet Emin İnci
Oyuncu
Bora Akkaş Kimdir?
Bora Akkaş
Oyuncu
Zeynep Tuğçe Bayat Kimdir?
Zeynep Tuğçe Bayat
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir