İlgini çekebilir

Can Sipahi kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.05.2019 02:56
Aybüke Pusat Kimdir?

Aybüke Pusat Kimdir ?

Aybüke Pusat Biyografisi

Aybüke Pusat, 20 Mayıs 1995 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren muazzam başarılı bir eğitim hayatı olan Pusat’ın ailesinin de desteği ile birlikte gelecekteki en büyük hayali oyuncu olmaktı. Nitekim eğitim anlamında da kendisini bu alana doğru yönlendirme yoluna da gitti.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nü kazanan ve burada başarılı bir eğitim hayatı geçiren Pusat, eğitim hayatı boyunca güzel yetenek, dans ve piyano eğitimlerini de almıştır. Aybüke Pusat, şimdilerde ise 2. üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü okumaktadır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Aldığı eğitim ile birlikte genel olarak bale projelerinde yer almaya başladı. La Bayadere, Diana Et Faction ve Fındıkkıran gibi müzikal bale oyunlarında başrolde yer alarak oyunculuk ve dansçılık yeteneklerini herkese sergilemiştir. Ancak bu zamanlarda takdir edeceğiniz üzere çok fazla ön plana çıkan bir isim değildi.

Aybüye Pusat, 2014 Elidor Miss Turkey Güzellik Yarışması ile karşımıza ilk olarak çıktı. Amine Gülşe’nin birinci olduğu bu yarışmada kendisi ikinci oldu ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde televizyon ekranlarında da yer almak için ilk ciddi adımı atmış oldu. Güzellik yarışması, oyunculuğun kapılarını da kendisine açtı.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

İleri seviye İngilizce’si ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Aybüke Pusat, mankenliğin ardından ilk projesi Medcezir dizisi ile birlikte karşımıza çıktı. Dizide yardımcı rollerden birisine hayat verdi ve oyunculuğa da eğilimli olduğunu herkese kanıtladı. Dizide aynı zamanda Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay gibi isimler yer aldı ve bu anlamda kendisi de fark yarattı.

Aybüke Pusat, aynı zamanda O Hayat Benim dizisi kadrosunda da kısa bir süre yer almıştır. Sevilen bir dizi olarak dikkat çeken bu projede Keremcem, Ceren Moray, İclal Aydın, Sinan Albayrak gibi oyuncularda yer alıyordu ve Pusat’ın ikinci televizyon projesi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

GÜNCEL PROJESİ

Aybüke Pusat, güncel olarak ise Familya dizisi kadrosunda yardımcı rollerden birisi olan Su karakterine hayat vermektedir. Dizide usta isimler Uğur Yücel, Güven Kıraç, Bülent Emrah Parlak, Şükran Ovalı ve Erkan Kolçak Köstendil gibi isimler ile birlikte yer alıyor. Sevilen dizi, hali hazırda Fox TV ekranlarında yayın hayatına devam etmektedir.

Söz Dizisi     

Aybüke Pusat en çok izlenen dizilerden birisi olan SÖZ dizisinde Bahar karakterini canlandırmakta. Son zamanlarda çıkan haberlere göre Bahar, gerçekte Can Yücel ile aşk yaşamakta.


Şahin Tepe adlı dizi ile yeniden kameraların karşısına geçecek. Güzel oyuncu Söz dizisinde gösterdiği performans ile muhteşem bir kitle kazanmıştı.

Aybüke Pusat Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Bülent Emrah Parlak Biyografi
Bülent Emrah Parlak
Oyuncu
Avatar Atakan Küfür
Çağan Atakan Arslan
Sporcu
Ali Yağcı Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Boyu, Kilosu Kaç?
Ali Yağcı
Oyuncu
Ali Gözüşirin
Oyuncu
Mehmet Özgür Kimdir? Biyografisi, Hayatı ve Dizileri
Mehmet Özgür
Oyuncu
Erdem Vurdem
Erdem Vurdem
Oyuncu

1 Yorum

  1. Larissa

    2 Eylül 2017 at 00:35

    Aybüke çok şekir

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir