İlgini çekebilir

Atilla Saral kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.03.2018 22:19
Atilla Taş Kimdir?

Atilla Taş Kimdir ?

Atilla Taş Biyografisi

Şarkıcı Atilla Taş'a Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bilerek yardım etmek suçuyla 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Peki Atilla Taş kimdir? Kaç yaşında? Neden hapis cezası aldı? İşte tüm detaylar...

Atilla Taş Kimdir?

Atilla Taş, 04.02.1975 tarihinde Adana/Ceyhan'da doğdu. İlk okulu ve ortaokul hayatını Ceyhan ilçesinde bitirdi. 1991 yılında henüz 16 yaşındayken evlendi. İlk evliliğini İlkay Sarıköse ile yaptı ve evliliklerinden yaklaşık bir yıl kadar sonra Sezen ismini koydukları kız çocukları dünyaya geldi.

Vatani görevini ilk olarak Manisa'da yapmış ve Hakkari/Yüksekova'da devam etmiştir. Askerliğini bitirdikten sonra İstanbul'a gitmiştir. Tabi İstanbul'da çok zor günler geçirmiştir. Eşi İlkay Sarıköse onu Atilla Taş'ı terk etmiştir. Hayatını tamamen değitiren nokta ise Erol Köse ile tanışmasından ibarettir. Ham Çökelek isimli şarkı ile ülkemizde tanınmaya başlanmıştır. Daha önce geçimini sağlamak için çalıştığı işin yanı sıra gazinolarda ve restoranlarda şarkı söylemiştir. Kendisine ait çok sayıda albümü bulunmaktadır. Kendi bestelediği Kırmızılım adlı 1999 yılında ilk albümünü çıkartmıştır. 1999 yılında Zilyoner adlı televizyon dizisinde Zülküf karakterini canlandırmıştır. 2003 yılında ise Şöhretler Kebapçısı adlı televizyon dizisinde rol almıştır. 

Annesi Atilla Taş'ı 20 günlükken terk edip Almanya'ya gittiğinden bu yana 2000 yılında Bedriye Elden adında ortaya çıkarak annesi olduğunu iddia etmiş fakat Taş, bunu yalanlamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri'ne gittiğinde ise New York Film Akademisinde oyunculuk ve sunuculuk üzerine eğitimler aldı. Türkiye'ye döndüğünde iş bulması onun için hiç zor olmamıştı. 2010 yılında Beyaz TV kanalında ''Müzik Kutusu'' ve bir yıl kadar sonrasında ise Kanal 7 ekranlarında ''Taş Devri'' adlı programların sunuculuğunu yapmıştır.

Bir zamanların en çok dinlenen ve dünyada neredeyse dinlemeyen kimsenin kalmadığı Güney Koreli Park Jae Sang‘ın Gangnam Style adlı şarkısının Türkçe versiyonunu ''Yamyam Style'' adlı albümünü 2012 yılında yayınladı. Show TV ekranlarında 2013 yılında ''Ben Buradan Atlarım'' adlı yarışma programında yer almıştır. Yarışmada Leyla Bilginel, Neslihan Önder, gibi bir çok ünlü isim yer almıştır. 

Şimdi ise FETÖ örgütüne yardım etmekten 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Kullanıcılar 43 yaşındaki şarkıcının Google üzerinde son dakika haberleri ile ilgili yazılanları hali hazırda takip etmekte.

 

[caption id="attachment_28270" align="alignnone" width="590"]Atilla Taş Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Şarkıcı/Oyuncu/Sunucu Atilla Taş Son Hali[/caption]

 

 

 

 

 

Albümleri

 • 1998 – Kırmızılım – (Erol Köse Prodüksiyon)
 • 1999 – Atilla Taş – (Erol Köse Prodüksiyon)
 • 2000 – Emmilenyum – (Erol Köse Prodüksiyon)
 • 2001 – Pembeli – (Erol Köse Prodüksiyon)
 • 2004 – Kınalı Kuzum – (Erol Köse Production)
 • 2007 – Bir Atilla Taş Albümü – (Seyhan Müzik)
 • 2009 – Çikolata – (Seyhan Müzik)
 • 2011 – Yam Yam Style

Benzer Biyografiler


1 Yorum

 1. stjohnvic

  11 Mart 2018 at 23:12

  Paylaşım için teşekkürler.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.