İlgini çekebilir

Şenol Önsel kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.08.2017 16:11
Atilla Saral Kimdir?

Atilla Saral Kimdir ?

Atilla Saral Biyografisi

Atilla Saral 27 Mart 1963 Çerkes kökenli aslen Kayserili olup Ankara doğumludur. Ankara Başkent Lisesi mezunudur. 1987 yılından itibaren fiziki görüntüsünün dikkat çekmesi ile birlikte mankenliğe başlamıştır. Zaman içerisinde dizi ve sinema filmleri de buna eklenmiştir. Türkiye’nin ilk dikkat çeken mankenlerinden biri olup yaşına rağmen hala aranılan manken tipidir. Türkiye'de en uzun süreli mankenlik işini yapan kişidir.

2010 yılında Tiyatro İstanbul'un İngiltere'nin ünlü oyun aktörü ve oyun yazarı Noel Coward'ın yazdığı Gencay Gürün'ün yönettiği Çılgın Ruh oyununda rol almıştır. Çılgın bir ruhun komedisi oyunda işlenmiştir. Bugüne kadar imza attığı bütün işlerde başarıyı yakalamış, kaliteli duruşuyla örnek olan bir karakterdir. Atilla Saral'a göre görsel sanatlar içerisinde en zoru, en kalitelisi, en keyiflisi tiyatro olmuştur.

15 film 300 ila 400 bölüm arası dizi çekmiştir. Ve hepsinde de ses getirmeyi başarmıştır. Türkiye’nin en iyi 5 erkek mankeni arasındadır. Mankenlik, dizi filmleri, sinema filmleri, reklam filmleri derken yoğun koşuşturmadan uzaklaşmak adına artık hayatını Çanakkale Assos ta geçirmektedir. Başlarda bir karavanda yaşamaya başlayarak hayatı adına radikal bir karar almıştır. Buradaki hayatı ata binip sebze yetiştirmek üzerinedir. Doğa ve hayvanlarla birebir yaşamak fikrini hayata geçirdiği için şu anki durumundan son derece hoşnuttur. Buradaki sahip olduğu arazide bir tatil kampı işletmeye başlamıştır. Konuklar burada bungalovda ağırlanmaktadır. Deyim yerindeyse 25 senelik kariyerden sonra hayata sıfırdan başlamaya karar vermiştir.

Oyuncu İnci Türkay'la hayat arkadaşlığı 6 yıla dayalıdır. Motosiklet tutkunluğu vardır. Almanya, İsviçre, Yunanistan, Avusturya ve İtalya’yı motor grubu ile 8 günde dolaşmışlığı olup, Avusturya Alpleri'ne çıkmıştır. Motorcular dünyasında burası zirve olarak adlandırıldığı için mutlaka uğranılır. Atilla Saral da bu ünvanı alan kişilerdendir.

Atilla Saral Dizileri 

Atilla Saral 1989 yılından itibaren dizi sektörüne adım atmıştır. Başlıca dizileri arasında Manken, El Kızı, Hanımın Çiftliği, Ahmet Hamdi Bey Ailesi, Düşler, İki Kız Kardeş , Geceler, Gizli Aşk, Böyle mi Olacaktı, Gelin, Şöhret ,Son Cellat, Ayrılık, Sonbahar, Hanımeli Sokağı ve son 2014'de Zeytin Tepesi adlı dizide rol almıştır. Dizide karanlık sırlar ve sırlarla birlikte kayboluşlar dikkat çekmektedir. Dizi sezonda hayli iyi sonuçlar almıştır. Ve 2015'de Kiraz Mevsimi adlı diziye katılmasıyla yine dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Dizideki Ayaz rolündeki Serkan Çayoğlu'nun babası rolünü canlandırmıştır. Atilla Saral'ın katılımı ile gençlik dizisi olan Kiraz Mevsimi kadrosuna tecrübeli bir oyuncuyu dahil etmenin farklılığını ekranlara kazandırmıştır.

Rüya Dizisi Cihan Giray Rolü

Yılların tecrübeli oyuncusu Atilla Saral, 2017 yılında ise ekrana yeni bir proje ile geri dönmüştür. Show TV'de yayınlanan Rüya dizisinde Cihan Giray rolü ile izleyici karşısına çıkan Atilla Saral, bu dizide Ceyhun Mengiroğlu ve Hazal Filiz Küçükköse gibi genç isimlerle birlikte çalışmıştır.

Ceyhun Mengiroğlu Kimdir, Hazal Filiz Küçükköse Kimdir

Atilla Saral İnstagram Adresi: instagram.com/atillasarall/

Atilla Saral Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Rüya
 • Kiraz Mevsimi
 • Kaçış
 • Zeytin Tepesi
 • Hanımeli Sokağı
 • Şöhret
 • Gelin
 • Böyle mi Olacaktı
 • Gizli Aşk
 • Sonbahar
 • Ayrılık

Benzer Biyografiler

Devrim Özkan Kimdir?
Devrim Özkan
Oyuncu
Goncagül Sunar Kimdir?
Goncagül Sunar
Oyuncu
Buse Varol Kimdir?
Buse Varol
Oyuncu
Hazal Filiz Küçükköse Kimdir?
Hazal Filiz Küçükköse
Oyuncu
Funda Bostanlık Kimdir?
Funda Bostanlık
Oyuncu
Özge Sezince Kimdir?
Özge Sezince
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.