İlgini çekebilir

Müjgan Ferhan Şensoy kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 17.03.2019 22:34

Aslı Samat Kimdir ?

Aslı Samat Biyografisi

Aslı Samat kimdir? Hercai dizisinde Melike karakterini canlandıran dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu olan Aslı Samat kaç yaşında? Daha önce oynadığı diziler ve filmler hangileridir? Boyu ve kilosu kaç? Kaç kilo verdi? Aslen nerelidir? İşte biyografisi ve hayatı!

Aslı Samat, 25 Nisan 1991 tarihinde İstanbul'da doğdu. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olan Aslı Samat, İstanbul Aydın Üniversitesi mezunudur. Drama ve Oyunculuk Bölümünü bitirerek diplomasını eline alan yetenekli isim, henüz 7 yaşındayken tiyatroya adım atmıştı.

Aslı Samat'ın Oyunculuk Kariyeri Oynadığı Diziler ve Filmler

1999 yılında Levent Kırca & Oya Başar Tiyatrosunda Sefiller adlı oyunda oynayarak ilk sahne deneyimini yaşadı. Sefiller adlı oyun yaklaşık 2-3 sene kadar devam etti ve Aslı Samat burada 10 yaşına kadar oyunculuk deneyimini zamanla geliştirdi. TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) tarafından oluşturulan tiyatro oyunlarından; Keşanlı Ali Destanı ve Küçük Prens adlı oyunlarda oyunculuk yaptı. İstanbul/Şişli'de bulunan Kenter Tiyatrosunun Akademi Kenter adlı bölümünde yaklaşık 2 yıl kadar oyunculuk eğitimi aldı.

Kenter Tiyatrosunda oyuncu asistanlığı yaptığı oyunlar;

  • Cimri
  • Kraliçe Lear
  • Victoria

Sonrasında ise Aslı Samat, üniversitede okuduğu yıllarda İstanbul/Fatih'te bulunan Mekan Artı adlı tiyatro ve oyunculuk sahnesinde Anne ve Babalar için Cinsel Bozukluklar Rehberi adlı oyunda oynadı.

2015 yılında Türkan Şoray'ın yönetmen koltuğunda oturduğu senaryosunu Onur Ünlü'nün ele aldığı, yapımcıları arasında da Yağmur Ünal ve Sertaç Büyükpamukçu'nun olduğu ''Uzaklarda Arama'' adlı sinema filminde Simay karakterini canlandırmıştır. 29 Haziran 2017 tarihinde Star TV kanalında ilk bölümü yayınlanan ve 17.bölümde final yapan ''Ateş Böceği'' dizisinde Şirin karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında ise ''Lady Winsley'' adlı sinema filminde Ayşe karakterini canlandırdı.

Yeni Dizisi

Aslı Samat ATV kanalının yeni dizisi olan Hercai dizisinde ise Melike karakterini canlandırmaktadır.

Kaç Yaşında?

1991 yılında doğan Aslı Samat, 28 yaşındadır.

Boyu ve Kilosu Kaç? Nasıl Zayıfladı?

1.65 m boyunda olan Aslı Samat, 2013 yılında 173 kilo ağırlığındaydı. Mide küçültme ameliyatı geçiren Samat, şuanda 80 kg ağırlığındadır.

İnstagram hesabı: @aslisamat

 

Aslı Samat Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Uzaklarda Arama - Sinema Filmi
  • Ateş Böceği - TV Dizisi
  • Lady Winsley - Sinema Filmi
  • Hercai - TV Dizisi

Benzer Biyografiler

Arkadaşlar İyidir Akın Akınözü Kimdir
Akın Akınözü
Oyuncu
Ayda Aksel Kimdir?
Ayda Aksel
Oyuncu
Ahmet Tansu Taşanlar
Ahmet Tansu Taşanlar
Oyuncu
Feride Çetin
Genel
Gülçin Hatıhan Kimdir?
Gülçin Hatıhan
Oyuncu
İlay Erkök Kimdir?
İlay Erkök
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.