İlgini çekebilir

Ersan Gülüm kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 15:19
Armağan Oğuz Fi Göksel

Armağan Oğuz Kimdir ?

Armağan Oğuz Biyografisi

Armağan Oğuz 1984 senesinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan oyuncu Armağan Oğuz, burada İstatistik Bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Best Model of Turkey Yarışması ile Tanındı

1.90 cm boyunda ve 81 kg ağırlığında olan Armağan Oğuz, 2008 yılında düzenlenen ve Türkiye'nin en iyi modellerinin seçildiği "Best Model of Turkey" yarışmasına katılmış, düzgün fiziği ile dikkat çekmiş ve yarışmada en iyi ikinci model seçilmiştir. 

Yarışmadan sonra bir süre modellik yapan Armağan Oğuz, kariyerine oyuncu olarak devam etme kararı almış ve ABD'ye giderek burada New York Film Academy bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk Dizisi; Ah Neriman

2014 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan Ah Neriman dizisinin oyuncu kadrosuna katılan Armağan Oğuz, bu dizi sayesinde profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini de yaşamıştır. Usta oyuncu Perran Kutman'ın baş rolde olduğu ve Neriman karakterini canlandırdığı dizinin kadrosunda  Sezin Akbaşoğulları, Nilay Deniz, Berna Koraltürk, Tarık Ünlüoğlu gibi oyuncular da rol almıştır.

Dağ 2 Filminde Oynadı

2016 yılında vizyona giren ve Dağ filminin devamı olan Dağ 2 adlı sinema filminde rol almıştır. Türk Sinemasının ses getiren yapımlarından biri olan Dağ 2 filminde Ahu Türkpençe, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Emir Benderlioğlu gibi önemli oyuncularla birlikte çalışan Armağan Oğuz, böylesine dikkat çeken bir yapımda rol alarak kariyeri açısından da önemli bir yükseliş yakalamıştır. 

Fi Göksel Karakteri

2017 yılında ise kariyeri açısından başarılı bir proje ile ekrana gelme imkanı yakalayan Armağan Oğuz, Türkiye'nin ilk online dizisi olma özelliği taşıyan ve yayınlandığı tarihten itibaren online platformda hatırı sayılır bir izlenme oranı yakalayan Fi Dizisi ile karşımıza çıkmıştır.

Fi Dizisi Oyuncu Kadrosu

Baş rollerde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Mehmet Günsür gibi isimlerin olduğu Fi Dizisinde Göksel karakterini canlandırmaktadır. Fi Dizisi Göksel karakteri  konservatuarda dans öğrencisi olan ve salaş görünümü ile dikkat çeken Göksel karakterine hayat vermiştir. 

Armağan Oğuz Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ozan Güven
Ozan Güven
Oyuncu
Emir Benderlioğlu
Emir Benderlioğlu
Oyuncu
Mehmet Günsür (Fi Dizisi Deniz) Vikipedi
Mehmet Günsür
Oyuncu
Ufuk Bayraktar
Ufuk Bayraktar
Oyuncu
Azra Kohen
Azra Kohen
Yazar
Osman Sonant
Osman Sonant
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir