İlgini çekebilir

Kutay Sungar kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 03.10.2016 12:16

Aras Bulut İynemli Foto Galeri

Aras Bulut İynemli Nereli?
Aras Bulut İynemli Nereli?

Aras Bulut İynemli İstanbul doğumludur.

Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanatçı bir aile içerisinde yetişen İynemli’nin ablası ses sanatçısı ve abisi ise tiyatrocudur. Böyle bir ailenin içerisinde sanat meraklısı olarak yetişen ve aynı zamanda ablası ve abisine nazaran çok daha başarılı bir öğrenci olarak dikkat çeken İynemli, Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Eğitim hayatındaki başarısını sürekli devam ettiren İynemli, lise hayatının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. Okul hayatındaki mükemmel başarısının yanı sıra oyunculuğu çok daha fazla önemseyen İynemli, oyuncu olduktan sonra ise okulunu dondurma kararı almıştır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Aras Bulut İynemli, abisinin de desteği ile birlikte zaman içerisinde oyunculuk alanına doğru eğilmiş ve bu anlamda eğitimler almıştır. Türkiye, onu ilk olarak Patos reklamları ile tanıdı. Ancak oyunculuk yeteneklerini esas olarak keşfeden Zeynep Günay, onu bir reklamda sahte İtalyan futbolcuyu canlandırırken yakaladı ve İynemli’nin hayatı değişti.

Reklamlarda oynayan İynemli, ilk televizyon projesine Arka Sokaklar dizisi kadrosunda 2009 yılında konuk oyuncu olarak başladı. Şeref karakterine hayat vererek dizide yine dikkatleri üzerine çeken İynemli, bu diziden sonra ise bir anda çok ciddi bir tırmanış gösterdi. İynemli, özellikle reklam ile tanındı ve artık kariyeri için çok daha fazla aktif olmak adına okulunu dondurdu.

İynemli’nin esas büyük başarısı ise 2010 yılı yapımı Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi kadrosuna girmesi ile oldu. Yardımcı oyuncu tiplemelerinden birisi olan METE’ye hayat veren İynemli, bir anda dizinin en çok ön plana çıkan isimlerinden birisi oldu. Dizide aynı zamanda Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu, Wilma Elles ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimler yer alıyordu. Meşhur “ALİ KAPTAN” sahnesi ile birlikte televizyon ekranlarının en çok takip edilen isimlerinden birisi oldu.

Bu projenin bitmesinin hemen ardından yükselişine devam eden Aras Bulut İynemli, 2013 yılının son döneminde ilk beyazperde projesi olan Mahmut ile Meryem filmi kadrosunda başrol oynadı. Filmde Cemal Günal, Mert Öcal ve Eva Dedova gibi isimler ile yer aldı. Film, aynı zamanda Azeri ortak yapımı bir film olarak dikkat çekti ve çok ciddi anlamda izlendi.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Artık televizyon ekranlarının yakışıklı oyuncularından birisi olarak dikkat çeken İynemli, Muhteşem Yüzyıl dizisi kadrosunda sonradan dahil olarak Şehzade Bayezid karakterine hayat vermeye başladı. Bu mükemmel dizide Halit Ergenç, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Burak Özçivit gibi döneminin en iyi oyuncuları ile yer aldı ve sergilediği oyunculuk ile yine herkesi kendisine hayran bırkamayı başardı.

2013 yılı içerisinde yine başrolünde yer aldığı Tamam Mıyız? Filmi ile çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. 2015 yılında Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği Pek Yakında filmi kadrosuna ise konuk oyuncu olarak dahil oldu ve kendisini gösterdi.

2015 yılının en iyi dizi yapımlarından birisi olarak dikkat çeken Maral: En Güzel Hikayem dizisi kadrosunda yine başrol oynamayı başardı. Hazal Kaya, Ceyda Düvenci gibi isimler ile başrolü paylaşan İynemli, oyunculuk yeteneklerini burada da herkese göstermiş ve televizyon ekranlarında halkın sevgilisi olmayı başarmıştır.

ÖDÜLLERİ

Aras Bulut İynemli, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde göstermiş olduğu performans ile televizyon dünyasının altın isimlerinden birisi olmayı başardı. Muazzam oyunculuğu, ona 2011 yılında 2. Antalya Televizyon Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü getirdi.

İÇERDE DİZİSİ UMUT KARAKTERİ

İçerde Dizisi Oyuncular

İynemli, mükemmel başarılı bir sürecin ardından şimdilerde ise televizyon ekranlarının en büyük yapımlarından birisi olan İçerde dizisi başrol oyuncularından birisi olarak rol alıyor. Dizide Mert (Umut) karakterine hayat veren İynemli, oyunculuğu ile yine herkesi büyülemeye devam ediyor. Dizide kendi ile birlikte Çağatay Ulusoy, Bensu Soral, Damla Colbay, Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu ve Mustafa Uğurlu gibi isimler de yer alıyor.

ÇUKUR DİZİSİ YAMAÇ ROLÜ

Çukur Aşk Oyuncuları

Aras Bulut İynemli, İçerde dizisinin ardından yine fenomen olacak bir dizi projesi ile ekrana gelmiştir. Show TV ekranında yayınlanan Çukur dizisinde Yamaç rolünü canlandıran başarılı oyuncu, bu dizide ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.

Çukur Dizisi Oyuncuları: Dilan Çiçek Deniz, Nebil Sayın, Erkan Kolçak Köstendil

Aras Bulut İynemli Kişisel Bilgiler

Aras Bulut İynemli Kaç Yaşında?Aras Bulut İynemli 25.08.1990 doğumlu ve 26 yaşındadır.
Aras Bulut İynemli'nin Boyu Kaç?Aras Bulut İynemli 1.82 cm'dir.
Aras Bulut İynemli Kaç Kilo?Aras Bulut İynemli 70 kg'dir.

Rol Aldığı Projeler

  • 2017 - Çukur
  • 2016 - İçerde
  • 2015 - Maral: En Güzel Hikayem
  • 2015 - Pek Yakında (Sinema Filmi)
  • 2013 - Tamam mıyız? (Sinema Filmi)
  • 2013 - Muhteşem Yüzyıl
  • 2013 - Mahmut ile Meryem (Sinema Filmi)
  • 2010 - Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • 2009 - Arka Sokaklar

Benzer Biyografi Yazıları

Kadir Çermik Kimdir?
Kadir Çermik
Oyuncu
Cihangir Ceyhan
Oyuncu
İlayda Alişan (Serçe Sarayı Sinem) Kimdir?
İlayda Alişan
Oyuncu
Dilan Çiçek Deniz Kimdir?
Dilan Çiçek Deniz
Oyuncu
Barış Kıralioğlu Nereli?
Barış Kıralioğlu
Oyuncu
Burak Sergen Kimdir?
Burak Sergen
Oyuncu

Çukur, İçerde, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir