İlgini çekebilir

Derya Yasir Yenal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.04.2019 22:07
Anooshirvan Miandji Kimdir?

Anooshirvan Miandji Kimdir ?

Anooshirvan Miandji Biyografisi

Anooshirvan Miandji hakkında sizler için araştırmada bulunduk. Anooshirvan Miandji kimdir? Kaç yaşında? Nereli? İşte yazar Anooshirvan Miandji'nin biyografisi, kitapları ve hakkında kısaca bilgi!

Anooshirvan Miandji'nin adı ve soy ismi Anuşirvan Mivanci olarak okunmaktadır. İran'da doğan yazarın soyu Azeri Türklerine dayanmaktadır. 1995 yılında başkent Ankara'ya gelen Anooshirvan Miandji, İran'da doğan Şemsi Tebrizi'nin ve  İranlı öğretmen ve çocuk hikayeleri ile halk masalları yazarı olan Behrengi'nin hemşehrisi olarak da bilinmektedir. 2016 yılında İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan Oxford Üniversitesi'nden Bilim Felsefesi, Bilgi Teorisi ve Eleştirel Düşünme alanları üzerine ders aldı. 2018 yılında aldığı eğitimi tamamladı. 

Ankara'ya geldikten sonra ki dönemde üniversitede eczacılık bölümü okumuş ve sonrasında ise Medisinal alanında kimya uzmanlığı bölümünü birincilikle bitirmiştir. Başarılı bir eğitim hayatı olan Anooshirvan Miandji, Felsefe Bölümü Bilim Tarihi üzerine doktora yapmaya devam etmektedir. 

Anooshirvan Miandji'nin Kitapları

Ankara'ya gelmeden bir yıl kadar önce İran'da bulunan yazar, 1994 yılında Modern Farsi kitabını yazdı. 1996 yılında Türkiye'de bulunduğu yıllarda Digital Konuşma Sözlüğü adlı kitabı yazdı. 1997 yılında Amerika'da bulunduğu sırada Beginner’s Persian adlı kitabı kaleme aldı. Uzun bir süre kitap yazmayan Miandji, yine Amerika'da Farsi-English/English-Farsi Concise Dictionary kitabını, Türkiye'de 2010 yılında Tıbbi Bitkiler Atlası, 2012 yılında Süzme Felsefe, 2013 yılında Majistral Reçeteler, 2015 yılında Samanadam, bir yıl sonrasında Eczacı Plan Defteri, 2018 yılında ise Filozof Meşe ve Muz Cenneti kitaplarını yazdı. 

Çeviri Kitapları

 •  Küçük Kara Balık - 2014
 •  Bir şeftali bin şeftali - 2014
 •  Sevgi masalı - 2016
 •  Püsküllü deve - 2016

 

Anooshirvan Miandji Foto Galeri


1 Yorum

 1. şenol

  12 Aralık 2021 at 23:51

  Anooshirvan mijandi beyle tanışmayı çok istiyorum acaba nasıl ulaşabilirim

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir