İlgini çekebilir

Adboulaye Ba kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 14.04.2018 13:47
Anıl İlter

Anıl İlter Kimdir ?

Anıl İlter Biyografisi

Özellikle günümüz gençlerinin Vine videolarından ve Türk seyircisinin televizyon ve sinema projelerinden tanıdığı Anıl İlter kimdir? Ocak 1980’de İzmit, Kocaeli’nde dünyaya gelen Anıl İlter, İzmit Gazi Lisesi’nden mezun olduktan sonra Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi’ne girmeye hak kazanmıştır. Spor akademisinde öğrenciyken bir gün bölüm başkanının kendisinden sunum yapmasını istemesiyle sunuculuk mesleğine ısınan Anıl İlter profesyonel sunuculuk hayatına bu şekilde adım atmıştır. Bir dönem profesyonel olarak futbol oynayan oyuncu, kendi mesleğinden farklı bir mesleğe yönelme kararı almış ve Kuşdili Oyunculuk Merkezi’nden aldığı oyunculuk eğitiminin ardından sinema ve televizyon sektörüne giriş yapmıştır. Birçok reklam, sinema ve televizyon projesinde oyunculuk ve sunuculuk görevlerini üstlenen Anıl İlter Vine adlı sosyal medya platformunda yayınladığı 6 saniyelik videolarla fenomen haline gelmiştir. Oyunculuk hayatına devam eden Anıl İlter son zamanlarda kendi yapım şirketi olan Absürt Yapım’da yapımcılık görevini de üstlenmektedir. Nil adında bir kız çocuğu babası olan Anıl İlter eşi İpek İlter ile mutlu bir evlilik hayatı sürmektedir.

Anıl İlter Filmleri

Başarılı oyunculuğu sayesinde büyük küçük herkesten büyük beğeni toplayan Anıl İlter, şimdilik sadece 3 sinema filmi bulunan oyunculuk kariyerine daha fazla projeyi ekleyeceğe benzemektedir.
Anıl İlter’in oynadığı filmler 2015 yılında gösterime giren “Köstebekgiller: Perili Orman”, 2016’da gösterime giren “Nane İle Limon: Kayıp Zaman Yolcusu” ve yine 2016’da gösterime giren “Hayati Tehlike” adlı filmlerdir.

Anıl İlter Dizileri

Dizi sektöründeki ilk profesyonel teklifini “Ece” dizisinden alan Anıl İlter dizi kariyerine “Gece Gündüz”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Kavak Yelleri”, “Bir Avuç Deniz” ve “İlişki Durumu: Evli” gibi seyircinin büyük beğenisini toplayıp, yayın saatinde ekran başına kilitleyen dizilerle devam etmiştir. Özellikle de Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı “Sedat” karakteriyle yıldızı parlayan Anıl İlter, oyunculuk hayatı boyunca Engin Altan Düzyatan, Meral Çetinkaya, Zeynep Eronat, Burak Sergen, Can Gürzap ve Ayda Aksel gibi usta isimlerle ve Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Farah Zeynep Abdullah gibi yeni jenerasyon oyuncularla çalışma fırsatı bulmuştur.

Türk Malı Dizisi Onur Karakteri

2011 yılında 7 yıllık bir ara verdiği yayın serüvenine 29 Mayıs’tan itibaren Star TV ekranlarında yeniden devam eden Türk Malı dizisi, 2017 yaz sezonuna damgasını vurmayı başardı. Yeni isimlerin de dahil edildiği zengin oyuncu kadrosu ve yepyeni senaryosuyla ekran başında fırtınalar estiren dizide Şafak Sezer’e Hasibe Eren ve Mehmet Ali Erbil gibi güçlü isimler eşlik ediyor. Dizide “Onur” karakterini canlandıran Anıl İlter ise bu rolüyle seyircilerden tam not amayı başarmış gibi görünüyor...

Bir Mucize Olsun Dizisi Yağız Karakteri

Fox TV kanalında yayınlanan ''Bir Mucize Olsun'' dizisinde Yağız karakterini canlandırmıştır. Dizide Furkan Palalı, Su Kutlu, Cihan Ünal, Ahu Sungur gibi ünlü isimlerde oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Anıl İlter Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Bir Mucize Olsun
 • Türk Malı
 • Kara Ekmek
 • Şahane Damat
 • Öyle Bir Geçer Zaman ki
 • Üç Arkadaş
 • Kızıl Elma
 • Kahireli Palas
 • Bir Avuç Deniz
 • Kavak Yelleri
 • Aile Reisi
 • Gece Gündüz
 • Ece

Benzer Biyografiler

Ebru Nil Aydın Kimdir?
Ebru Nil Aydın
Oyuncu
Selen Uçer Kimdir?
Selen Uçer
Oyuncu
Leyla Göksun Kimdir?
Leyla Göksun
Oyuncu
Nergis Kumbasar
Nergis Kumbasar
Oyuncu
Selen Görgüzel Alkan Kimdir?
Selen Görgüzel Alkan
Oyuncu
Hasibe Eren Kimdir?
Hasibe Eren
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.