İlgini çekebilir

Buse Narcı kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 19.12.2016 21:38

Andrey Karlov Foto Galeri

Rusya Büyükelçisi Kimdir?
Rusya Büyükelçisi Kimdir?

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’dur.

Rus Büyükelçi Andrey Karlov, 1954 yılında Moskova'da dünyaya gelmiştir. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nü bitirmiş, ardından da Diplomasi Akademisi'nde eğitimini tamamlamıştır. 

Siyasi kariyeri 1976 yılında başlamış olan Andrey Karlov, diplomatik alanda birçok farklı görevde bulunmuştur. Yurt dışı temsilciliklerinde bulunmuş, SSCB,Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve bunun yanı sıra Kore Büyükelçiliği görevlerini de yerine getirmiştir. 

Andrey Karlov 2007 ve 2013 yılları arasında önce Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk işleri genel müdür yardımcısı olarak görev almış, sonrasında da genel müdür olmuştur. 

Büyükelçi diplomatik ünvanının sahibi olan Andrey Karlov, 2013 yılında Rusya'nın Türkiye büyükelçiliği görevine getirilmiştir. 

2013 yılından beri Rusya Büyükelçisi olarak Ankara'da görev yapan Andrey Karlov, evli ve bir çocuk sahibiydi. 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Ankara'da katıldığı bir resim sergisinde konuşma yapacağı sırada bir saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğrayan Andrey Karlov, bu saldırı sonucunda ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve ne yazık ki hayatını kaybetmiştir. 

Andrey Karlov Kişisel Bilgiler

Andrey Karlov Kimdir?Rusya'nın Ankara Büyülelçisi
Andrey Karlov'u Kim Öldürdü?Katıldığı bir sergide bir saldırgan tarafından ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir.

Andrey Karlov Hakkında

  • Rusya'nın Ankara Büyükelçisi
  • 19 Aralık 2016 tarihinde katıldığı bir resim sergisinde silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiştir.

Benzer Biyografi Yazıları

Cem Toker
Cem Toker
Siyasetçi
Hasan Angı Kimdir?
Hasan Angı
Siyasetçi
Ali Haydar Fırat
Ali Haydar Fırat
Siyasetçi
Eren Erdem
Eren Erdem
Siyasetçi
Şükrü Elekdağ Kimdir?
Şükrü Elekdağ
Siyasetçi
Bekir Bozdağ
Bekir Bozdağ
Siyasetçi

Andrey Karlov, Siyasetçi, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.