Andrey Karlov Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 21:43

Andrey Karlov Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Andrey Karlov
Memleket
:
Rusya
Eğitim
:
Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü
Meslek
:
Büyükelçi
Doğum
:
1954
Ölüm
:
2016

Andrey Karlov Kimdir ?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov, 1954 yılında Moskova'da dünyaya gelmiştir. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nü bitirmiş, ardından da Diplomasi Akademisi'nde eğitimini tamamlamıştır. 

Siyasi kariyeri 1976 yılında başlamış olan Andrey Karlov, diplomatik alanda birçok farklı görevde bulunmuştur. Yurt dışı temsilciliklerinde bulunmuş, SSCB,Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve bunun yanı sıra Kore Büyükelçiliği görevlerini de yerine getirmiştir. 

Andrey Karlov 2007 ve 2013 yılları arasında önce Rusya Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk işleri genel müdür yardımcısı olarak görev almış, sonrasında da genel müdür olmuştur. 

Büyükelçi diplomatik ünvanının sahibi olan Andrey Karlov, 2013 yılında Rusya'nın Türkiye büyükelçiliği görevine getirilmiştir. 

2013 yılından beri Rusya Büyükelçisi olarak Ankara'da görev yapan Andrey Karlov, evli ve bir çocuk sahibiydi. 19 Aralık 2016 Pazartesi günü Ankara'da katıldığı bir resim sergisinde konuşma yapacağı sırada bir saldırgan tarafından silahlı saldırıya uğrayan Andrey Karlov, bu saldırı sonucunda ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve ne yazık ki hayatını kaybetmiştir. 

Andrey Karlov Hakkında

  • Rusya'nın Ankara Büyükelçisi
  • 19 Aralık 2016 tarihinde katıldığı bir resim sergisinde silahlı saldırıya uğramış ve hayatını kaybetmiştir.
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)