İlgini çekebilir

Hülya Darcan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 05.03.2019 16:01
Alper Saldıran Kimdir?

Alper Saldıran Kimdir ?

Alper Saldıran Biyografisi

Alper Saldıran, 16 Eylül 1984 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarından itibaren sosyal bir yaşam içerisine giren Saldıran, ailesinin de desteği ile birlikte 5 yaşından itibaren okulunda tiyatro ve piyeslere katılarak bu anlamda kendisini geliştirmiş ve zaman içerisinde halk oyunları ekiplerinde de yer almaya başlamıştır.

Başarı ile sürdürdüğü eğitim hayatında zaman içerisinde hedefi haline getirmiş olduğu Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü okumuş ve buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversite yıllarında da çeşitli oyunlarda yer alarak bu anlamda çok ciddi şekilde fark yaratmış ve ön plana çıkan isimlerden birisi haline gelmeyi de başarmıştır.

İLK OLARAK REKLAM FİLMLERİNDE YER ALMAYA BAŞLADI

Okulundan mezun olduktan sonra zaman içerisinde tiyatro sahnelerinde kendisini görmeye başladığımız Alper Saldıran, tüm ülke genelinde insanlara kendisini ilk olarak reklam filmleri ile birlikte göstermiş ve bu anlamda fark yaratmıştır. 2003 yılında Kent markasının reklam yüzü olmuş ve 2004 yılında ise Coca-Cola gibi markaların reklam filmlerinde yer almıştır. Zamanla Nescafe, Anadolu Sigorta, Vodafone ve Bosch gibi markaların reklamlarında da yer almıştır.

İLK DİZİ PROJESİ 2004 YILINDA BİR DİLİM AŞK OLDU

Profesyonel anlamda kariyerine ilk başladığı proje, 2004 yılında televizyon ekranlarında yer almaya başlayan Bir Dilim Aşk dizisi oldu ve bu projede birçok ünlü isimle birlikte oynadı. Dizinin başrollerinde Berna Laçin, Mustafa Uğurlu, Hakan Gerçek ve Yağmur Atacan gibi isimler yer aldı ve uzun süre sevilen bir proje olarak devam etti.

2008 YILINDA MELEKLER KORUSUN DİZİSİ İLE TÜRKİYE’DE TANINDI

2008 yılının en çok sevilen gençlik dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken ve çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bırakan Melekler Korusun dizisinin başrol oyuncularından birisi olarak da dikkatleri çekti. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Rojda Demirer ve Serkan Altunorak gibi isimlerde yer aldı. Dizi 2 sezon 73 bölüm boyunca devam etti.

2010 YILINDA YERDEN YÜKSEK DİZİSİNDE DE YER ALDI

Zaman içerisinde dizi projelerinin sevilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Alper Saldıran, Yerden Yüksek dizisinin kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak da yine ön plana çıktı. Altan Erkekli, Hasibe Eren, Tarık Pabuççuoğlu ve Toprak Sağlam gibi isimler ile yer aldığı dizi 48 bölüm boyunca TRT ekranlarında yayınlanmıştır.

İLK BEYAZPERDE PROJESİ 2011 YILINDA ANADOLU KARTALLARI OLDU

Alper Saldıran, zaman içerisinde ülkemizde en çok sevilen oyunculardan birisi olarak dikkatleri çekti. Kariyerinin ilk beyazperde projesi olarak ise Türk Hava Kuvvetleri’ni konu alan projelerden birisi Anadolu Kartalları filminin kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak yer aldı. Filmin kadrosunda kendisi ile birlikte Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci, Engin Altan Düzyatan, Ekin Türkmen ve Hande Subaşı gibi isimler yer aldı. En çok izlenen projelerden birisi oldu.

2013 YILINDA BENİ BÖYLE SEV DİZİSİ İLE ÇOK SEVİLDİ

Zaman içerisinde TRT kanalının tüm dizi projelerinin en çok aranan ve sevilen oyuncularından birisi olmayı başaran Alper Saldıran, 2013 yılında ise Beni Böyle Sev dizisi kadrosunda yer almaya başladı. Dizide Zeynep Çamcı, Burcu Altın, Bala Atabek gibi isimler de yer aldı. Dizi 3 sezon boyunca 89 bölüm çekildi ve çok ciddi anlamda sevilen bir proje oldu.

2017 YILINDA AŞK VE GURUR DİZİSİ KADROSUNDA BAŞROL GELDİ

Alper Saldıran, arada geçen süre içerisinde birkaç proje içerisinde de kendisini gösterdi ancak 2017 yılının en iddialı dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken Aşk ve Gurur dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi oldu. Murat karakterine hayat vererek adından ciddi anlamda söz ettirmeyi başardı. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Mert Fırat, Damla Sönmez, Levent Ülgen ve Laçin Ceylan gibi isimler ile birlikte yer almıştır.

Alper Saldıran, FOX TV kanalının yeni başlayacak olan ''Bir Aile Hikayesi'' dizisinde ''Erdem Beyaz'' karakterini canlandıracak. 

Alper Saldıran Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Bir Aile Hikayesi - 2019
 • Bir Dilim Aşk - 2004
 • Kara İnci - 2007
 • Derman - 2008
 • Melekler Korusun - 2008
 • Yerden Yüksek - 2010
 • Anadolu Kartalları - 2011
 • İnsanlar Alemi - 2012
 • Sağ Salim - 2012
 • Böyle Bitmesin - 2013
 • Beni Böyle Sev - 2013-2015
 • Kalbim Ege'de Kaldı - 2015
 • Seni Seven Ölsün - 2016
 • Aşk ve Gurur - 2017

Benzer Biyografiler

Başak Köklükaya
Başak Köklükaya
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu
Birkan Sokullu Kimdir?
Birkan Sokullu
Oyuncu
Doğan Akdoğan
Doğan Akdoğan
Oyuncu
Mehmet Güler Kimdir?
Mehmet Güler
Oyuncu
Celil Nalçakan Kimdir?
Celil Nalçakan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.