İlgini çekebilir

Evliya Aykan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.11.2016 16:06
Alize Gördüm Kimdir?

Alize Gördüm Kimdir ?

Alize Gördüm Biyografisi

Alize Gördüm Kimdir?

Alize Gördüm, 19 Nisan 1994 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Türk televizyonlarının ünlü oyuncuları Vahide Perçin ve Altan Gördüm’ün kızıdır. Sanatçı bir aileden yetişen ve kısa bir zaman dilimi içerisinde ailesinin de desteği ile birlikte tiyatro alanında çeşitli girişimler yapma yoluna giden Alize Gördüm, başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir.

Ailesi zaman içerisinde kendisini Akademi 35buçuk Sanat Evi kadrosuna sokmuş ve burada profesyonel anlamda oyunculuk eğitimi alması adına teşvik etmiştir. Zaman içerisinde oyuncu, eğitimlerinin ardından başarılı bir şekilde mezun olarak sanat hayatına atılmıştır.

2012 YILINDA VEDA DİZİSİ İLE OYUNCULUĞA BAŞLADI

Annesinin ve babasının oyunculuk yeteneklerini üzerinde taşıyan Alize Gördüm, zaman içerisinde mezun olduktan sonra 2012 yılı itibari ile Veda dizisi kadrosuna girmiştir. Dizide bölümlük oyuncu rollerinde yer alan Alize Gördüm, bu ilk profesyonel deneyiminde Mehmet Aslantuğ, Fahriye Evcen, Meral Üner gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

2013 YILINDA MUHTEŞEM YÜZYIL SÜRECİ BAŞLADI

Oyunculuk yetenekleri ve güzelliği ile zaman içerisinde dikkatleri çekmeyi başaran Alize Gördüm, 2013 yılında ülkemizin en büyük dizi projelerinden birisi olan Muhteşem Yüzyıl kadrosunda yer almaya başlamış ve Nergizşah karakterine hayat vermiştir. Bu rolü ile çok daha fazla ön plana çıkmıştır.

Dizi, büyük bir yapım olarak aylarda reyting lideri olarak devam etmiştir ve başrollerinde annesi Vahide Perçin, Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Okan Yalabık, Burak Özçivit gibi isimler yer almıştır. Adından yine söz ettirmiştir.

2015 YILINDA KALBİM EGE’DE KALDI

Zaman içerisinde gençlik dizilerinin başlaması ile birlikte 2015 yılında Kalbim Ege’de Kaldı dizisi kadrosunda yer almaya başlamıştır. Dizide Alper Saldıran, Oya Unusta, Eren Hacısalihoğlu gibi isimler ile birlikte rol almıştır ve oyunculuk yetenekleri ile birlikte bir kere daha ön plana çıkmayı başararak kariyerini sürdürmüştür.

2016 YILINDA ANNESİ İLE AYNI DİZİDE

Annem dizisi ile birlikte annesi Vahide Perçin ile birlikte Muhteşem Yüzyıl projesinin ardından yeniden birlikte oynama şansına erişmiştir. Dizi reyting rekorları kırarak kısa bir zaman dilimi ülkemizin en çok izlenen projelerinden birisi olmuştur.

Dizide aynı zamanda Cansu Dere, Beren Gökyıldız ve Gonca Vuslateri gibi isimlerde yer almıştır. Genç isim, oyunculuk yeteneklerini sonuna kadar sergilemiştir.

Alize Gördüm Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Berkay Ateş Kimdir?
Berkay Ateş
Oyuncu
Merve Girgin Kimdir
Merve Girgin
Yönetmen
Gonca Vuslateri ( Anne Dizisi Şule ) Kimdir?
Gonca Vuslateri
Oyuncu
Vahide Perçin Kimdir?
Vahide Perçin (Gördüm)
Oyuncu
Ahsen Eroğlu Vikipedi
Ahsen Eroğlu
Oyuncu
Beren Gökyıldız Kimdir?
Beren Gökyıldız
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir