Alişan Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.12.2017 11:51

Alişan Kimdir Özet

Tam Adı
:
Serkan Burak Tektaş
Yaşı
:
42 (19 Haziran 1976)
Burcu
:
İkizler
Boyu
:
1.77 cm
Kilosu
:
69 kg
Meslek
:
Şarkıcı
Nereli
:
Bingöl
Eğitim
:
Lise Mezunu

Alişan Kimdir ?

Alişan kimdir, Şarkıcı Alişan 1976 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Aslen Bingöllü olan Alişan, genç yaşlardan itibaren müziğe olan merakı nedeniyle eğitim hayatını devam ettirmemiş ve erken yaşta müzik piyasasına atılmıştır. 

Alişan'ın ilk albümü 21 yaşındayken piyasaya çıkmıştır. O dönemlerde şarkılarıyla popüler bir isim haline gelen Alişan, "Kralı Gelse" adlı şarkısıyla da dikkat çekmiştir. 

Gerçek adı Serkan Burak Tektaş olan Alişan, müzik camiasında "Alişan" ismini kullanmış ve uzun yıllar da bu isimle anılmıştır. 

Son zamanlarda müzmin bekarlığı nedeniyle sık sık gündeme gelen Alişan, ekranın tanınmış simalarıyla ilişkiler yaşasa da bu ilişkilerinin ne yazık ki hiç biri evlilikle sonuçlanmamıştır. Alişan, en son ekranların sevilen sunucusu Esra Erol'un kız kardeşi Eda Erol ile nişanlanmış fakat çiftin beraberliği kısa sürede noktalanmıştır.

Alişan'ın Oynadığı Diziler

Müzik piyasasında tanınan bir isim olan Alişan, şarkıcılığın yanı sıra oyuncu olarak da ekranlarda yer almıştır. İlk dizisi Aynalı Tahir ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Alişan, bu dizinin yayınlandığı dönemde, rol aldığı bu yapım sayesinde büyük ilgi görmüştür. 

Aynalı Tahir dizisinden sonra, oyunculuğa iyiden iyiye ısınan Alişan, Kurt Kapanı, Papatya ile Karabiber, Aşkına Eşkıya, Cennet Mahallesi gibi dizilerde rol almıştır.

Alişan, özellikle Cennet Mahallesi dizisindeki Ferhat rolü ile sevenlerinin beğenisini kazanmıştır. Bu dizide kendisine aynı zamanda çok yakın dostu olan Çağla Şıkel eşlik etmiştir.

Alişan Dostlar Mahallesi Dizisi Metin Rolünde!

Kanal D ekranının 2017 yılının sonlarında yayına soktuğu "Dostlar Mahallesi" adlı dizide baş rol oynayan Alişan, bu dizide Metin rolüyle izleyici karşısına çıkmıştır.

Dizide kendisine Hande Katipoğlu, Çağla Şıkel gibi isimler de eşlik etmiştir.

Alişan Instagram Hesabı: @alisanofficial

Alişan Albümleri ve Dizileri

  • Dostlar Mahallesi - Dizi
  • Cennet Mahallesi - Dizi
  • Papatya ile Karabiber - Dizi
  • Aynalı Tahir - Dizi
  • Kurt Kapanı - Dizi
  • Kalbim Ellerinde - Albüm
  • Sevgilerimle - Albüm
  • Var Ya - Albüm
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Alişan için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)