Alişan Kapaklıkaya Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.10.2017 09:06

Alişan Kapaklıkaya Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Alişan Kapaklıkaya
Yaşı
:
1963
Nereli
:
Eskişehir
Eğitim
:
Marmara Üniversitesi
Meslek
:
Oyuncu, Yazar ve Konuşmacı

Alişan Kapaklıkaya Kimdir ?

Alişan Kapaklıkaya kimdir, 1963 yılında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yoksul bir ailenin 4 çocuğundan biri olan Alişan Kapaklıkaya 1981 yılında Marmara Üniversitesi'ni kazaranarak 1985 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Adana'daki bazı liselerde öğretmenlik yapmış ve aynı anda Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

1992 yılına kadar öğretim görevlisi olan ve 2000 yılına kadar öğretmenlik yapan Alişan Kapaklıkaya, 2000 yılında NLP ile tanışarak araştırmalar yapmıştır. NLP'nin hayatına kattığı kaliteyi fark ettikten sonra NLP üzerine uzmanlık aldı.

NLP ile aldığı tecrübeleri önce kendi üzerinde denemiş  ve faydalı olduğunu görünce eğitimler vermeye başlamıştır. Öğrenmeyi Öğrenme,  Beyni Etkin Kullanma, Liderlik, Kendine Güven, Motivasyon ve Aile İçi İletişim konularında yurt içi ve yurt dışında bir çok eğitim ve konferans vermiştir.

Alişan Kapaklıkaya Kitapları

Birçok kitabı bulunan Alişan Kapaklıkaya'nın ilk kitabı 2009 yılında çıkardığı "İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır" kitabıdır. Ayrıca en çok satan kitabı ise 2015 yılında çıkardığı  "Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?" isimli kitabıdır.

TRT Diyanet kanalında yer alan “Yeni Güne Merhaba” programında anlattığı "Pantolon" hikayesi herkesin duygulanmasına sebep olmuştur.

Alişan Kapaklıkaya Kitapları

  • Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı (93. baskı)
  • Bunları Kimseye Anlatamamıştım (86. baskı)
  • İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır (72. baskı)
  • Yüreğime Dokunan Eller (21.Baskı)
  • Sen Hiç Kendini Yaşadın Mı? (16. baskı)
  • Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne? (17.baskı)
  • Aramızda Kalsın (7.baskı)
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)