Ali Tarık Fındık Kimdir? Biyografisi

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.05.2017 08:34

Ali Tarık Fındık Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Ali Tarık Fındık
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Yaşı
:
31 (1986 doğumlu)
Meslek
:
Oyuncu
Göz Rengi
:
Mavi
Saç Rengi
:
Kumral
Boyu
:
1.86 cm
Eğitim
:
Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Ali Tarık Fındık Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Biyografisi ve Kısaca Hayatı

Ali Tarık Fındık 1986 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğa merakı olan Ali Tarık Fındık, Maltepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümünden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almıştır.

İlk Oyunculuk Deneyimi

Ali Tarık Fındık'ın ilk oyunculuk deneyimi Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan Kavak Yelleri adlı dizide olmuştur. Aslı Enver, Pelin Karahan, Dağhan Külegeç gibi isimlerin yer aldığı Kavak Yelleri dizisine 2011 yılında konuk oyuncu olarak katılan Ali Tarık Fındık bu sayede ilk ekran deneyimini de yaşamıştır.

Arka Sıradakiler Dizisi ile Tanındı

Ali Tarık Fındık 2011-2012 sezonunda rol aldığı Arka Sıradakiler adlı dizi sayesinde daha çok tanınan bir oyuncu olmuştur. Fox TV'de yayınlanmış olan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Arka Sıradakiler adlı dizide Ali Tarık Fındık, Kenan Aras karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Aşkın Halleri Dizisi Kutlu Rolü

Arka Sıradakiler dizisinden sonra yıldızı parlayan Ali Tarık Fındık, 2013 yılında rol aldığı Aşkın Halleri dizisi ile yükselişe geçmiştir.

Yine Fox TV ekranlarında yayınlanan Aşkın Halleri dizisinde Kutlu karakterini canlandıran Ali Tarık Fındık, bu dizideki rolü ile hayran kitlesini arttırmayı başarmıştır.

Savaşçı Dizisi Uzman Çavuş İlyas Karakteri

Çeşitli gençlik dizilerinde rol aldıktan sonra ekranlara kısa bir ara veren Ali Tarık Fındık, 2017 yılında Fox TV'nin ses getiren yapımı Savaşçı dizisi ile tekrar izleyicilerle buluşmuştur.

Savaşçı dizisinde rol aldığı diğer dizilerdeki karakterlerden daha farklı bir karaktere bürünen Ali Tarık Fındık, askeri bir dizi olan Savaşçı dizisinde Uzman Çavuş İlyas karakterine hayat vermiştir.

savaşçı dizisi

Ali Tarık Fındık'ın Uzman Çavuş İlyas karakteriyle ekrana geldiği Savaşçı dizisinde, Berk Oktay, Doğan Bayraktar, Fırat Albayram gibi oyuncular da rol almıştır.

Yer Aldığı Projeler

  • Savaşçı
  • Arka Sıradakiler
  • Aşkın Halleri
  • Kavak Yelleri

Aşağıya yorumunuzu yazabilirsiniz

(Yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız mutlaka yazınız)

Benzer Biyografi Yazıları