Ali Taran Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2017 18:02

Ali Taran Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ali Taran
Yaşı
:
64 yaşında (1952 doğumlu)
Mesleği
:
Reklamcı
Memleket
:
Lüleburgaz
Eğitim
:
Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü'nü Yarıda Bırakmıştır.

Ali Taran Kimdir ?

Ali Taran 1952 Lüleburgaz doğumludur. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünü yarıda bırakıp, 1970 yılında reklam sektörüne adım atmıştır. Metin yazarı ve kreatif direktör olarak uzun yıllar çalışmıştır.

Türk televizyonlarında çoğu hafızalara kazınmış birçok önemli reklam projesinin sahibidir. Bunlardan bazıları; Tadelle, Filli Boya, Türk Telekom, Mavi Jeans gibi markaların reklamlarıdır.

Sinema senaryosu da yazmış olan Ali Taran, 2009 yapımı "No Ofsayt" adlı filmin senaristidir. 2009 yılında yapımcılığını Acun Ilıcalı 'nın yaptığı "Yetenek Sizsiniz Türkiye" adlı yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır. 2 yıl boyunca yarışmanın jüri koltuğunda oturmuştur.

Kanserden hayatını kaybeden eşi Selma hanım ile boşandıktan 18 gün sonra yazar Ayşe Özyılmazel ile evlenmiş ve uzun süre gündemden düşmemiştir. 1 yıl evli kalan çift, 1 yılın sonunda boşanmıştır.

Ali Taran 2016 yılında tekrar "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmasının jüri koltuğunda yer almıştır. Kendisine Eser Yenenler ile Seda Bakan eşlik etmektedir.

Yetenek Sizsiniz Türkiye - Ali'nin yorumu kahkahaya boğdu! "Böyle bir rezalet hayatımda görmedim"

Yer Aldığı Projeler

  • Yetenek Sizsiniz Türkiye
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)