İlgini çekebilir

Fatma Ok kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.10.2017 18:02
Ali Taran Kaç Yaşında?
indirim7.com

Ali Taran Kimdir ?

Ali Taran Biyografisi

Ali Taran 1952 Lüleburgaz doğumludur. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünü yarıda bırakıp, 1970 yılında reklam sektörüne adım atmıştır. Metin yazarı ve kreatif direktör olarak uzun yıllar çalışmıştır.

Türk televizyonlarında çoğu hafızalara kazınmış birçok önemli reklam projesinin sahibidir. Bunlardan bazıları; Tadelle, Filli Boya, Türk Telekom, Mavi Jeans gibi markaların reklamlarıdır.

Sinema senaryosu da yazmış olan Ali Taran, 2009 yapımı "No Ofsayt" adlı filmin senaristidir. 2009 yılında yapımcılığını Acun Ilıcalı 'nın yaptığı "Yetenek Sizsiniz Türkiye" adlı yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır. 2 yıl boyunca yarışmanın jüri koltuğunda oturmuştur.

Kanserden hayatını kaybeden eşi Selma hanım ile boşandıktan 18 gün sonra yazar Ayşe Özyılmazel ile evlenmiş ve uzun süre gündemden düşmemiştir. 1 yıl evli kalan çift, 1 yılın sonunda boşanmıştır.

Ali Taran 2016 yılında tekrar "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmasının jüri koltuğunda yer almıştır. Kendisine Eser Yenenler ile Seda Bakan eşlik etmektedir.

Yetenek Sizsiniz Türkiye - Ali'nin yorumu kahkahaya boğdu! "Böyle bir rezalet hayatımda görmedim"

Ali Taran Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Almeda Abazi Sevgilisi Kim?
Almeda Abazi
Ünlü
Erhan Nacar Kimdir?
Erhan Nacar
Ünlü
Aslı Kızmaz
Aslı Kızmaz
Ünlü
Ayşe Brav (Gardırop Savaşları) Kimdir?
Ayşe Brav
Ünlü
Işıl Reçber
Işıl Reçber
Ünlü
Aslışah Alkoçlar
Aslışah Alkoçlar
Ünlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir