İlgini çekebilir

Aydan Şener kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.08.2019 18:11

Ali Ronay Kimdir ?

Ali Ronay Biyografisi

Ali Ronay kimdir? Pazartesi günleri saat 20:00'da Fox TV kanalında ekranlara gelen The Taste Türkiye  adlı yarışma programında şef olarak yer alan Ali Ronay kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu kaç? Eşi kimdir? Evli mi? Kısaca biyografisi ve hayatı!

Ali Ronay, 1982 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğdu. Varlıklı bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Ronay 1995 yılında eğitim almak için Amerika'ya gitti. Amerika'ya gittiğinde küçüklükten beri merak ettiği aşçılık üzerine yoğunlaştı.

Amerika'da lise eğitimini tamamladı. Ailesi ile birlikte İstanbul'a döndü. Lise yıllarında iken Mutfak Sanatları bölümünü okumayı istiyordu. Ancak bazı özel sebeplerden dolayı bu hayalini gerçekleştiremedi. İstanbul Bilge Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü kazandı. Burada okuduğu yıllarda önünün fazla açık olmayacağını düşünerek hayalini kurduğu bölümü hedefleri arasına koydu.

Ankara'ya dönen Ali Ronay, Gazi Üniversitesi Vakfının El-Ah&Ma Otel İşletmeciliği okuluna kaydoldu. Burada aşçılık ve mutfak sanatları üzerine eğitim aldı. Ankara'nın Kavaklıdere mahallesinde bulunan Ankara Hilton oteline staj yapmak için gitti. Burada mutfak bölümünde kendisini oldukça geliştirdi. 

Chef Volfgang Godl ve ünlü pasta şefi Chef Christophe Perirngerard ile orada oldukça fazla bir arada bulunan Ali Ronay, eğitimini devam ettirmek ve daha fazla geliştirmek için İstanbul'a gitti. Chef Mike Norman ve Chef Marco Anza'nın bulunduğu Chef’s Restaurant’da eğitimine devam etti.

Maddi açıdan zorluk çekmeyen Ronay, Fransa'nın Lyon şehrinde bulunan Institut Paul Bocuse - Ecole Des Arts Culinaires et de L’Hotellerie a Lyon okulunda Fransız mutfağı üzerine düzenlenen kurslara katıldı.

Ankara'ya geri dönen Ronay burada ünlü şef Ali Açıkgül'den eğitimler aldı. Ankara/Çankaya'da bulunan I Matti Restoranda mutfak bölümünde bir süre yer aldı. Yaz geldiğinde ise Amerika'nın Washington eyaletine gitti. District of Columbia şehrinde Sahir Erozan'ın sahibi olduğu Cities Restaurant’da eğitimini devam ettirdi. 3 sene burada eğitimini sürdürdü.

Uzun eğitimlerin sonrasında doğduğu şehre geri dönen Ronay Fox TV kanalında yayınlanan The Taste Türkiye adlı yemek yarışmasının jürisidir.

Boyu ve Kilosu Kaç?

Ünlü şef Ali Ronay 1.84 metre boyunda ve 75 kilo ağırlığındadır.

Eşi kimdir? Evli mi?

Ali Ronay, Lala Ronay ile evlidir. İki erkek çocuğu vardır.

 

Ali Ronay Foto Galeri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.