İlgini çekebilir

Avinash Sachdev kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 03.06.2016 12:01

Ali Erkazan Foto Galeri

Ali Erkazan (Hayat Sevince Güzel Dizisi Muhtar Soylu) Biyografi

Ali Erkazan (Hayat Sevince Güzel Dizisi Muhtar Soylu) Biyografi

Ali Erkazan, 01 Ocak 1952 tarihinde Samsun şehrinde dünyaya gelmiştir. Erkazan, maddi durumu orta düzey bir ailenin evladı olarak büyüdü ancak küçüklüğünden itibaren her zaman için oyunculuğu merak ile takip eden ve bu mesleği isteyen bir kişilik olarak dikkat çekiyordu. Nitekim orta düzey geçen eğitim hayatı ile birlikte ilerledi.

Okulunu bitirdikten sonra oyunculuğa çok daha ciddi bir şekilde meraklı olan Ali Erkazan, Ankara Sanat Tiyatrosu kadrosunda özel oyunculuk eğitimleri almıştır ve buradan başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde profesyonel tiyatro oyunculuğu kariyerine aktif bir şekilde başlamıştır.

TİYATRO SAHNELERİNDEN TELEVİZYON EKRANLARINA

Ali Erkazan, Ankara Sanat Tiyatrosu kadrosundan mezun olduktan sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde tiyatronun kadrolu oyuncularından birisi olarak yer aldı ve bu tiyatro sahnesinde birçok farklı oyun içerisinde aktif bir şekilde yer alma başarısını gösterdi.

Erkazan, kariyeri boyunca 20’yi aşkın tiyatro oyununda sahneye çıktı ve bunların tamamı Ankara Sanat Tiyatrosu kadrosundaydı ve nitekim kadrolu devlet sanatçılarımızdan birisi oldu. Sadece 1981 yılında Dostlar Tiyatrosu için bir oyunda sahneye çıkmıştır ve geri kalan tüm hayatını sanat tiyatrosuna adamıştır.

İLK DİZİ PROJESİNE 1983 YILINDA KURT VE KUZU İLE ÇIKTI

Ali Erkazan, 1983 yılında Kurt ve Kuzu dizisi ile birlikte ilk defa televizyon ekranlarında yer alarak kendisini göstermiştir. Bölümlük rollerde yer alan oyuncu bu dizinin ustalar ile dolu kadrosunda kendisini geliştirmiştir. Dizinin kadrosunda Kerim Afşar, Burak Sergen ve Deniz Kurtoğlu gibi isimler yer almıştır.

1986 YILINDA DEĞİRMEN FİLMİ İLE İLK BEYAZPERDE DENEYİMİ

Beyazperde ekranlarındaki ilk deneyimine ise 1986 yılında Değirmen filmi kadrosunda yer alarak çıktı ve bu anlamda da kendisi için önemli bir deneyim edinmeyi başardı diyebiliriz. Filmde yardımcı rollerden birisini üstlenen Erzkazan, usta oyuncular Şener Şen, Serap Aksoy, Levent Yılmaz gibi isimler ile birlikte yer alarak ön plana çıkmıştır.

EN SON BABALAR DUYAR DİZİSİ İLE HERKES TARAFINDAN TANINDI

Ülkemiz televizyonlarında dizi geleneğinin çok ciddi anlamda yükseliş göstermesi ile birlikte 2002 yılında En Son Babalar Duyar dizisi kadrosunda yer alarak başrol oyunculuğu yaptı ve tüm Türkiye tarafından en sevilen oyunculardan oldu.

Dizide birçok kaliteli oyuncu da dikkatleri çekiyordu. Kadrosunda Ayşegül Atik, Arzu Balkan, Ali Sunal, Hatice Aslan gibi isimler yer aldı ve çok sevilen bir proje oldu.

2007 YILINDA SEVGİLİ DÜNÜRÜM DİZİSİ İLE DAHA DA SEVİLDİ

Ali Erkazan, zaman içerisinde komedi dizilerinin en çok sevilen isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir. En Son Babalar Duyar dizi projesinin ardından Sevgili Dünürüm dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

Dizinin kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Didem Balçın ve Haluk Bilginer gibi usta isimler yer aldı ve adından söz ettiren bir proje oldu.

2016 YILINDA POYRAZ KARAYEL’DE YER ALDI

Usta oyuncu, döneminin en sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Poyraz Karayel dizisi kadrosunda da yer alarak kendisini göstermiştir. İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar kadrosunun usta isimlerinden bazıları olarak yer alıyor.

YİNE 2016 YILINDA HAYAT SEVİNCE GÜZEL

Ali Erkazan, Hayat Sevince Güzel dizisi kadrosunda da aktif bir şekilde rol almıştır. Dizinin kadrosunda Ekin Mert Daymaz, Algı Eke, Burak Çelik ve Öykü Çelik gibi isimler yer aldı.

Ali Erkazan Kişisel Bilgiler

Ali Erkazan Kaç Yaşında?Ali Erkazan 17.02.1952 doğumlu ve 64 yaşındadır.
Ali Erkazan'ın Boyu Kaç?Ali Erkazan 1.62 cm'dir.
Ali Erkazan Kaç Kilo?Ali Erkazan 60 kg'dir.
Ali Erkazan'ın Göz Rengi Nedir?Ali Erkazan kahverengi gözlüdür.

Rol Aldığı Yerler

 • 2016 - No:309
 • 2016 - Göç Zamanı
 • 2015 - Güvercin Uçuverdi (Sinema Filmi)
 • 2013 - Benim Hala Umudum Var
 • 2012 - Kötü Yol
 • 2011 - Huzurum Kalmadı
 • 2010 - Küstüm Çiçeği
 • 2010 - Cümbür Cemaat Aile
 • 2008 - Cesaretin Var Mı Aşka
 • 2008 - Benim Annem Bir Melek
 • 2008 - Aşk Tutulması (Sinema Filmi)
 • 2007 - Sevgili Dünürüm
 • 2007 - Annem
 • 2006 - Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Sinema Filmi)
 • 2006 - Hayırdır İnşallah
 • 2002 - En Son Babalar Duyar
 • 2002 - Başımıza Gelenler
 • 2000 - Sıdıka
 • 2000 - Şaşıfelek Çıkmazı
 • 1986 - Olacak O Kadar

Benzer Biyografi Yazıları

Gürkan Günal Kimdir?
Gürkan Günal
Oyuncu
Ceren Taşçı Kimdir?
Ceren Taşçı
Oyuncu
Fırat Tokman Kimdir?
Fırat Tokman
Oyuncu
Nurşim Demir Kimdir?
Nurşim Demir
Oyuncu
Gökçe Özyol Kimdir?
Gökçe Özyol
Oyuncu
Özlem Tokaslan Kimdir?
Özlem Tokaslan
Oyuncu

Göç Zamanı, No:309, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir