İlgini çekebilir

Sinan Canan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 01.10.2016 23:26
Algı Eke Kimdir?

Algı Eke Kimdir ?

Algı Eke Biyografisi

Oyunculuk kariyerinde oldukça başarılı olan Algı Eke, merak edenleri ve kimdir diye soranlar için bu yazımızda biyografisi ile karşınızda.

1985 doğumlu olan Algı Eke, Karadenizlidir. Yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir ve 31 yaşındadır. Babası ve annesi o çok küçük olduğu zamanlarda ayrılmış ve bunun eksikliğini çocuklunda çekerek büyümüştür. 2013 yılında annesini kaybeden oyuncu, aldığı bu kötü haber ile bir süre dizi ve film çekimlerine ara vermiştir.

Anadolu lisesi mezunu olan Algı Eke, 1.67 boyundadır. Lise eğitiminin hemen ardından Almanya’ya giden ve Üniversiteyi burada bitiren ünlü oyuncu ardından Türkiye’ye geri dönmüştür ve İstanbul’da kendine bir yaşam oluşturmuştur. Ülkesine geri dönen güzel oyuncu hemen oyunculuk çalışmalarına başlamış ve gelen teklifler ile oyunculuğunu geliştirmek için fırsatlar bulmuştur.

Annesi ile küçük yaşlarda izlediği bir filmden etkilenen Algı Eke, ileride oyuncu olacağını ve çok başarılı olarak kendine özel bir yer edineceğine dair söz vererek, bunu uygulamak için olanca gücü ile çalışmaktadır. 2002 yılında kameraların karşına geçen oyuncu, ‘’Kuzenlerim’’ adlı TV dizi ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Aldığı olumlu tepkiler ile yoluna emin adımlar ile devam ederek kendini sürekli geliştiren bir oyuncu olarak örnek olarak da gösterilmiştir.

Hız kesmeden çalışmalarını sürdürerek ‘’Bir İstanbul Masalı’’ ve ‘’Alacakaranlık’’ dizilerinde rol alarak yıldızının bu TV dizilerindeki oyunculuğu ile parlamasını ve çok daha geniş bir kitleye erişmesini sağlamıştır. Klip oyunculuğuna da soyunan Algı Eke, ‘’Yitirmedim’’ adlı şarkının klibinde rol alarak oyunculuğunu bu alan içinde kullanmayı denemiştir.

2013 yılında vizyona giren ‘’Kedi Özledi’’ sinema filmi ile beyaz perdede boy gösteren güzel oyuncu, üstün performansı ile en iyi komedi dalı bayan oyuncusu olarak ödüle hak kazanmıştır. Yoğun çalışmalarının meyvesini alan Algı Eke, daha iyisinin de yapılabileceğini ve bunun çalışmasının azminden kaynaklamadığını dile getirmiştir.

‘’Ayrılsak da Beraberiz’’ adlı sevilen dizi programında oyuncu değişikliği ile sahne alan Algı Eke, burada da istediğini elde ederek çok daha iyi bir oyuncu olduğunu tüm TV severlerin gözleri önünde göstermiş oldu. Bu başarısı ile film ve dizi yapımcılarının ilgi odağı haline gelerek çok sayıda teklifinde gündeme gelmesini sağladı.

Son olarak rol aldığı sinema filmi ‘’Yok Artık’’ ile oyunculuk kariyeri içinde zirveye doğru giden yolda güçlü ve emin adımlar ile devam ettiğini de göstermiştir. Komedi oyunculuğu üzerine daha başarılı olduğunu fark eden oyuncu, gelen teklifleri de bu alan üzerinden değerlendirerek daha çok verim vereceği yapımların içinde olmak istemektedir. Çekimleri sırasında çalışan tüm ekip ile uyumlu olarak başarılı işler ortaya koyan Karadenizli oyuncu daha uzun yıllar sinema ve dizi sektörü içinde yer alacağını ve istediğini alana kadar da devam edeceğini dile getirdi. 

Algı Eke Foto Galeri

Rol Aldığe Yerler

Benzer Biyografiler

Sema Atalay
Sema Atalay
Oyuncu
Deniz Baytaş Kimdir?
Deniz Baytaş
Oyuncu
Uğur Çavuşoğlu Kimdir?
Uğur Çavuşoğlu
Oyuncu
Şennur Nogaylar Kimdir?
Şennur Nogaylar
Oyuncu
Ayşen Sezerel Kimdir?
Ayşen Sezerel
Oyuncu
Seda Telciler Kimdir?
Seda Telciler
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir