İlgini çekebilir

Hümeyra Akbay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.05.2017 08:53
Aleyna Solaker Kimdir?

Aleyna Solaker Kimdir ?

Aleyna Solaker Biyografisi

TV izleyicisinin ‘’Kırgın Çiçekler’’ dizinden tanıdığı Aleyna Solaker, Biyografisi ile kimdir sorusuna yanıt veren detaylı yazımızın konuğu olmaktadır. Güzelliği ile dikkat çeken oyuncu, ekranların karşısına geçmeden önce model olarak podyumlarda boy göstermiştir.

5 Aralık 1994 İstanbul doğumlu olan güzel ve genç oyuncu, 21 yaşında ve kariyerine tüm hızlı ile devam etmektedir. 56 kilo ve 1.72 boyu ile mankenlik ve oyunculuk alanında genç olmasına karşın başarılı olduğunu aldığı olumlu tepkiler ile ortaya koymaktadır. Beş parmağında beş marifet bulunduran Aleyna Solaker, hip-hop, oryantal, modern ve Latin dans türlerini de profesyonel olarak yapabilmektedir. İlgilendiği spor dalları içinde yüzme, dağ kayağı, buz pateni ve tenis bulunmaktadır.

Oyunculuk deneyimlerinden önce podyumlarda sıkça görülen Aleyna Solaker, birçok defilede boy göstermiş ve güzelliği ile ilgi odağı olmuştur. 2006 yılında ekran karşısına geçen güzel oyuncu ve model, ‘’Kuş Dili’’ adlı TV dizisinde rol almıştır. Oyunculuğu kadar görünümü ile ekran karşısındakileri memnun eden Aleyna Solaker, aynı yıl içinde teklif aldığı ‘’İşte Benim’’ sinema filmi ile beyaz perdede kendini göstermiştir.

2009 yılında yayınlanan ‘’Dersimiz Atatürk’’ adlı televizyon dizisi ile karşımıza çıkan Aleyna Solaker, kariyerinde bu oyunculuğu ile oldukça başarı bir konuma gelmiş ve daha çok aranan bir oyuncu olmuştur. Öğrenimi için ailesinin tavsiyesine oyan güzel oyuncu bir süre ekranlardan uzak kalmış ve 2013 yılında yeniden bir dönüş yaparak, karşımıza çıkmıştır.

Show TV kanalında yayınlanan 2013 yapımlı ‘’Altındağ’’ dizinde rol almış ve oyunculuğunun gelişen yüzünü tüm hayranlarına göstermiştir. Yan karakterler olarak sürdüğünü başarısını daha çok ön planda tutacak olan teklifleri değerlendiren Aleyna Solaker, ATV ekranlarında istediği oyunculuk deneyimini elde etmiştir.

‘’Kırgın Çiçekler’’ adlı ATV yapımı olan dizide rol alan çekici oyuncu, Meral karakterini canlandırmaktadır. Dizide ki rolü gereği annesi tarafından yetimhaneye verilen bir kızı canlandıran Aleyna Solaker, karışık bir ruh halinde olan genç bir kız olarak karşımıza çıkmaktadır. Arkadaşları ile geçinmekte zorlanan ama onlarsızda yapamayan bir kız olarak, annesinin yaşattığı acının pençesinde tüm gizemi ile ekran karşısında bizlere oyunculuğunu sunmuştur.

Dizinin altıncı bölümünde seslendirdiği Sezen Aksu eseri olan ‘’Yalnızlık Senfonisi’’ ile kendisi kadar sesinin de güzel olduğunu göstermiş oldu. Dizi çekimleri içinde oldukça yoğun bir ilgi ile karşılaşan güzel oyuncu, ilerleyen süreçler adına teklifleri değerlendirirken, başrol için hazır olduğunun sinyallerini de vermektedir.

Kırgın Çiçekler Dizisi

Oyunculuğu kadar güzelliği de çok konuşulan oyuncu Aleyna Solaker, kariyeri için tercihlerini beyaz perdeden yana kullanmak istediğini dile getirmektedir. Bunun için yoluna kaldığı yerden devam etmekte ve en kısa süre içinde yeniden ekran karşısında olacağını söylemektedir. Oyunculuk dışında çok teklifin olması, Aleyna Solaker içinde seçimi zorlaştıran bir süreç içinde olmasına neden olmaktadır.

Aleyna Solaker Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Yağmur Ün Kimdir?
Yağmur Ün
Oyuncu
Sacide Taşaner Kimdir?
Sacide Taşaner
Oyuncu
Bülent Düzgünoğlu Kimdir?
Bülent Düzgünoğlu
Oyuncu
Cansu Fırıncı Kimdir?
Cansu Fırıncı
Oyuncu
Gökçe Yanardağ (Tatlı Küçük Yalancılar Asuman) Kimdir?
Gökçe Yanardağ
Oyuncu
Derya Artemel Kimdir?
Derya Artemel
Oyuncu

3 Yorum

 1. emine aysal

  3 Ekim 2017 at 17:20

  aleyna solaker ben seni ve sinem kobalı çok seviyorum

  Reply
 2. Nezih KANTARCI

  6 Mart 2017 at 20:44

  Eylül rolünü canlandıran oyuncuyu çok seviyorum bir bayan olarak ona kendimi oldukça yakın hissediyorum ve muhtemelen bende oyuncu olacağım muhakkak kendisi ile irtibata geçmek isterim dediğim gibi kendisini çok seviyorum

  Reply
 3. Zeynep Nisa elhan

  9 Aralık 2016 at 21:01

  Meral abla bana benziyor çünkü saçları ile benim saçlarım aynı boyutta giyim tarzı ve benim giyim tarzım aynı

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir