İlgini çekebilir

Burçin Abdullah kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 22.11.2016 16:29

Ahsen Eroğlu Foto Galeri

Ahsen Eroğlu Hakkında
Ahsen Eroğlu Hakkında

Ahsen Eroğlu, 26 Mayıs 1993 tarihinde Tekirdağ Çorlu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Spora son derece meraklı olan ve bu anlamda küçük yaşlarından itibaren spor eğitimleri alan Eroğlu, zaman içerisinde ailesinin de yönlendirmesi ile birlikte okul yıllarında tiyatro anlamında aktif bir şekilde kendisini geliştirme yoluna gitmiştir.

Başarılar ile devam eğitim hayatında lise yıllarının noktalanması ile birlikte Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nu kazanmıştır ve buradan başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra kendisini çok daha fazla oyunculuk üzerine yönlendirme yoluna gitmiştir. Genç isim, güzelliği ile de kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkmıştır.

REKLAMLAR İLE BAŞLAYAN KARİYER

Ahsen Eroğlu, üniversiteyi tamamladıktan sonra zaman içerisinde oyunculuk eğitimleri almış ve kendi çabaları ile birlikte sektörde kendisini gösterme yoluna girmiştir. Kısa zaman içerisinde fark yaratan Ahsen Eroğlu, profesyonel anlamda ki kariyerine ilk olarak Yedigün ve Tadım markalarına ait reklam filmlerinde oynayarak başlamıştır ve halkın aklında kalan bir isim olma başarısını göstermiştir.

İLK DİZİ PROJESİ BİR MODERN HABİL KABİL HİKAYESİ

Kariyerine reklamlar ile başlayan Ahsen Eroğlu, zaman içerisinde dizi yapımcıları tarafından da keşfedilmiştir.  İlk olarak profesyonel televizyon kariyerine Bir Modern Habil Kabil Hikayesi dizisi kadrosunda ve orta metrajlı bir proje ile start vermiştir.2015 

Bu projede kendisi ile birlikte Gürkan Günal, Merve Çeltek ve Sercan Dede gibi isimler yer almıştır ancak çok uzun süren bir dizi projesi olmamıştır.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM KAPILARI AÇILDI

İlk dizi projesinin ardından güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile çok ciddi anlamda fark yaratan Eroğlu, sonrasında ise 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosuna dahil olarak bir anda çok büyük bir sıçrama yapmıştır. Dizide Meleki Hatun karakterine hayat vermiştir ve çok sevilmiştir.

Dizi projesinde başrollerde Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Aslı Tandoğan, Nurgül Yeşilçay gibi isimler yer almaktadır.

2016 YILINDA ANNE PROJESİNDE YÜKSELDİ

2016 yılında başlayan ve kısa zaman içerisinde izlenme rekorları kıran Anne dizisi kadrosuna davet edilen Ahsen Eroğlu, bu dizide Duru karakterine hayat vererek izleyici karşısına çıkmış ve çok ciddi anlamda fark yaratmıştır.

Dram projesi olarak dikkat çeken bu dizide kendisi ile birlikte Vahide Perçin, Cansu Dere, Beren Gökyıldız, Gonca Vuslateri ve Alize Gördüm gibi isimler yer almıştır.

KIZLARIM İÇİN DİZİSİ SUNA ROLÜ

Kızlarım İçin

Genç ve güzel oyuncu Ahsen Eroğlu, Kanal D ekranında yayınlanan ve bir baba ile kızlarının hikayesinin anlatıldığı "Kızlarım İçin" adlı dizide Suna rolünü canlandırmıştır. 

Kızlarım İçin Oyuncuları: Fikret Kuşkan, Tuvana Türkay

İstanbullu Gelin dizisi ile geri döndü!

Star TV kanalında yayınlanan ve beğeniyle izlenilen İstanbullu Gelin dizisi ile birlikte ekranlara geri döndü. Dizide Süreyya’nın ve Faruk'un kızı Yaz olarak yer aldı.

Kuzgun Tv Dizisi

2019 Yılında yayınlanan ve  bir yıl kadar ekranlarda kalan Kuzgun dizisi büyük beğeni toplamıştı. Ahsen Eroğlu dizide Kumru Cebeci karakterini ile karşımıza çıktı. Dram türünde seyirciyle buluşan Kuzgun'un kadrosundaki isimler şunlardır; Barış Arduç, Burcu Biricik, Onur Saylak, Hatice Aslan'dır. 

Menajerimi Ara'nın Kadrosunda 

Menajerimi Ara'nın Dicle Ertemi kimdir? Dizinin Oyuncuları kimler? Dizinin konusu nedir? Merak edilen soruları sizler için cevapladık. Ay Yapım'ın üstlendiği dizi dram-komedi türünde seyirciyle buluştu. Ahsen Eroğlu, dizide babası tarafından ilgi görmeyen ve ona kendini kanıtlamaya çalışan  Dicle Ertemi canlandırdı. Star Tv ekranlarında yayınlanan dizinin başrol oyuncuları Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman, Serhat Teoman'dır.

Aldığı Ödüller

 2021 yılında kariyerine iki ödül birden ekleyen Ahsen Eroğlu, En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu dalında Sinema Port Ödülünü ve Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivalinde Genç Cadı Ödülünü almıştır

 

Ahsen Eroğlu Kişisel Bilgiler

Ahsen Eroğlu İnstagram@ahseneroglu22
Ahsen Eroğlu Boyu Kaç?Ahsen Eroğlu, 1.71 CM boyundadır.
Ahsen Eroğlu Nereli?Ahsen Eroğlu, Tekirdağ Çorlu doğumludur.
Ahsen Eroğlu Kaç Kilo?Ahsen Eroğlu, 55 KG ağırlığındadır.
Ahsen Eroğlu Eğitimi Nedir?Ahsen Eroğlu, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunudur.

Ahsen Eroğlu Dizileri

  • 2020 - Menajerimi Ara (Tv Dizisi)
  • 2019 - Kuzgun (Tv Dizisi)
  • 2018 - İstanbullu Gelin (Dizi)
  • 2017 - Kızlarım İçin
  • 2016 - Anne (Dizi)
  • 2015 - Bir Modern Habil Kabil Hikayesi (Dizi)
  • 2015 - Muhteşem Yüzyıl Kösem (Dizi)

Benzer Biyografi Yazıları

Ebru Şahin Kimdir?
Ebru Şahin
Oyuncu
Ülkü Duru Kimdir?
Ülkü Duru
Oyuncu
Tülin Özen Kimdir?
Tülin Özen
Oyuncu
Naz Ar Kimdir?
Naz Ar
Oyuncu
Nihal Yalçın Kimdir?
Nihal Yalçın
Oyuncu
Fikret Kuşkan Kimdir?
Fikret Kuşkan
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir