İlgini çekebilir

Adil Öksüz kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 08.03.2019 22:58
Ahmet Varlı Kimdir?

Ahmet Varlı Kimdir ?

Ahmet Varlı Biyografisi

Ahmet Varlı kimdir? Star TV kanalında yayınlanan Kuzgun dizisinde ''Bora'' karakteri ile ekranlarda gördüğümüz Ahmet Varlı merak edilen isimlerden birisi oldu. Oynadığı dizilerden, kaç yaşında olduğu, boyunun kaç olduğu, kaç kilo olduğu gibi detaylar izleyiciler tarafından merak konusu oldu. İşte başarılı oyuncunun biyografisi, oynadığı diziler, eşi kim sorusunun yanıtı ve kısaca hayatı!

Kuzgun Bora Kim?  (Ahmet Varlı) Biyografisi

Ahmet Varlı, 25 Mart 1984 tarihinde Trabzon'da doğdu. Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünü okuyarak tamamladı. İlk defa 2008 yılında yönetmen koltuğunda Turgut Yasalar ve Hilal Bakkaloğlu'nun oturduğu ''Şeytanın Papucu'' adlı sinema filminde oynayarak profesyonel oyunculuk kariyerine adım attı. Daha öncesinde 2007 yılında Doktorlar dizisinin 2.sezonunda kısa süreli olarak yer aldı ancak buradaki rolüne profesyonel olarak oynadı diyemeyiz. 2009 yılında ''Bu Kalp Seni Unutur Mu?'' dizisinde Doktor Orhan, 2010 ve 2011 yıllarında 2 sezon süren ''Yerden Yüksek'' dizisinde Garip karakterini canlandırdı.

Ahmet Varlı, 2010 senesinde ekranlara gelen ve yönetmenliğini Zeynep Günay Tan'ın yaptığı ''Öyle Bir Geçer Zaman Ki'' adlı dizide İlhan karakterini canlandırmış ve bu dizi ile tanınmıştır. Çoğu kişi tarafından beğeniyle izlenilen dizi 3 sezon devam etmiş ve Ahmet Varlı'da 3 sezon boyunda İlhan karakteri ile dizideki yerini korumayı başarmıştır.

Benim İçin Üzülme Dizisi Orhan Kimdir?

2012 yılında Show TV kanalında yayınlanan ''Benim İçin Üzülme'' dizisinde canlandırdığı Orhan karakteri ile bir çok kişiyi hayretler içerisinde bıraktı. Başarılı bir oyunculuk gösteren Ahmet Varlı, kendisinin oyunculuğu nasıl yaşayarak yaptığını herkese göstermiş oldu. Dizilerdeki oyunculuk serüvenine kısa süreli ara veren Ahmet Varlı, çoğumuzun yakından bildiği ve çoğumuzun izlediği 2014 yılında gösterime giren ''Oflu Hoca'nın Şifresi'' adlı komedi içerikli sinema filminde  Müteahhit Ahmet karakterini oynamıştır.

Oflu Hoca'nın Şifresi Müteahhit Ahmet Kimdir?

2014 yılında yeniden dizilere dönüş yapan Ahmet Varlı, 2014 yılında ''Yılanların Öcü'' dizisinde Haceli, 2015 yılında ''Muhteşem Yüzyıl: Kösem'' dizisinde Pinhan Ağa karakterlerini canlandırdı. Daha sonra 2017 yılında beyaz perdeye yeniden yöneldi ve ''Oflu Hoca'nın Şifresi 2'' adlı filmde Ahmet karakterini oynamaya devam etti. Aynı yıl Taş adlı sinema filminde Selim, Nuri Killigil: Namlunun Ucunda Bir Hayat adlı filmde General Thopmson karakterine hayat verdi. 

Bir yıl içerisine iki film sığdıran Varlı, aynı yıla bir de dizi sığdırmayı başardı. Kanatsız Kuşlar adlı dizide Ahmet'i canlandırdı. 2018 yılında da biri dizi biri de sinema filmi olan yapımlarda boy gösteren başarılı oyuncu dizi yapımı olarak Bozkır dizisinde Köçek rolünde, film olarak ise Landy Winsley filminde Sadullah Birol rolünde yer aldı. 

2019 yılında Damla Sönmez, Ushan Çakır, Begüm Akkaya, Cevahir Turan, Cansu Tosun gibi ünlü oyuncularla ''I Am You'' adlı sinema filminde oynadı ve Haji karakterine hayat verdi.

Kuzgun Dizisi Bora Kaç Yaşında?

 

Yakışıklı oyuncu Ahmet Varlı, dizilerde en iyi yapım hangisidir diye sorulduğunda ilk akla gelen yapımlardan birisi olan ''Ay Yapım'' tarafından Star TV kanalı için çekilen Kuzgun dizisinde Bora karakterini canlandırmaktadır. Hakkında ise Kuzgun dizisi Bora kaç yaşında? Kuzgun dizisi Bora boyu kaç gibi sorular merak edilmektedir. 

Ahmet Varlı'nın Boyu ve Kilosu Kaç?Nereli?

Oyuncu Ahmet Varlı, 1.74 m boyunda ve 69 kg ağırlığındadır. Aslen Trabzonludur.

 

 

 

Ahmet Varlı Foto Galeri

Aldığı Ödüller

  • En iyi yardımcı erkek oyuncu (Taş) / 24. Uluslararası Adana Film Festivali 2017

Benzer Biyografiler

Derya Beşerler Kimdir?
Derya Beşerler
Oyuncu
Caner Şahin (Babam ve Ailesi Kadir) Biyografi
Caner Şahin
Oyuncu
Ahsen Eroğlu Vikipedi
Ahsen Eroğlu
Oyuncu
Erdal Küçükkömürcü Kimdir?
Erdal Küçükkömürcü
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir