İlgini çekebilir

Gülse Birsel kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.11.2016 19:59
Ahmet Saraçoğlu

Ahmet Saraçoğlu Kimdir ?

Ahmet Saraçoğlu Biyografisi

Günümüz dizi projelerinde sıklık ile gördüğümüz Ahmet Saraçoğlu, 20 Eylül 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Okul hayatında çok yüksek başarılar elde edemese de küçük yaşlardan itibaren kendisine hedef olarak belirlemiş olduğu tiyatro mesleği için elinden gelen bütün çabayı birçok farklı şekilde ortaya koyma yoluna gitmiştir.

Müjdat Gezen Sanat Akademisi mezunu olarak profesyonel tiyatro oyunculuk eğitimi almıştır ve kısa bir zaman dilimi içerisinde oyunculuk hünerlerini kendi hocaları da başta olmak üzere birçok kişiye göstermiştir. Birçok tiyatro eğitimi alan oyuncunun aksine kendisi çok daha fazla televizyon ekranlarını baz alan çalışmalarda yer almak istemiştir.

Ahmet Saraçoğlu, 1995 yılında döneminin en çok izlenen dizilerinden birisi olan Çiçek Taksi dizisi kadrosunda kısa bir süre yer almıştır ve sapık rolünü üstlenmiştir. Burada sergilediği kaliteli oyunculuk, birçok kesim tarafından görülmüştür. Dizide Erol Günaydın, Ümit Yesin, Peker Açıkalın, Volkan Severcan, Tuna Arman ve Evin Esen gibi oyuncular da yer almıştır. Zaman içerisinde kadro sürekli değişiklik göstermiştir.

2000 yılına kadar herhangi bir proje içerisinde yer almayan Ahmet Saraçoğlu, 2000 yılında sahnelenen Vişne Bahçesi tiyatro oyunu kadrosunda yer almıştır ve hemen bunun arkasından ise yine aynı yıl içerisinde Lisistrata tiyatro oyunu kadrosunda da yer alarak kendisinin ve kariyerinin ilk iki tiyatro oyunu projesi içerisinde yer almıştır.

Yine 2000 yılında yayına giren TRT ekranlarının sevilen dizilerinden birisi olan Yedi Numara dizisi kadrosunda yer almış ve Mustafa karakterine hayat vermiştir. Dizide aynı zamanda Şebnem Sönmez, Engin Alkan, Tuba Erdem, Okan Selvi, Olgun Şimşek, Çağlar Çorumlu gibi isimler de yer almıştır ve izlenme rekorları kıran bir dizi olmuştur.

Dizi tarihimizin en önemli dizilerinden birisi olan Yılan Hikayesi kadrosunda da Polis Nihat Durak karakterine hayat vermiştir. Bu dizide de Mehmet Ali Alabora, Meltem Cumbul, Emre Kınay, Çetin Tekindor, Ayten Gökçer gibi usta isimler ile birlikte yer alarak kariyerinin doruk noktalarına ulaşmayı başarmıştır.

Kendisini ilk olarak beyazperde de gördüğümüz proje ise 2003 yılında Ezel Akay imzalı olarak sinemalara gelen Neredesin Firuze filmi ile olmuştur. Doktor karakterine hayat vermiş ve küçük bir rol ile filmde yer almıştır. Filmde aynı zamanda Özcan Deniz, Haluk Bilginer, Şebnem Sönmez, Demet Akbağ, Ahu Türkpençe gibi isimler de yer almıştır.

Türk televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden birisi olan Yaprak Dökümü dizisi kadrosunda da yer almış ve Tahsin karakterine hayat vermiştir. Kısa zaman içerisinde filmografi anlamında fark yaratan Saraçoğlu, bu dizide Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Perihan Savaş gibi usta isimler ile yer almış ve kendisini çok daha ileri taşımıştır. Dizide oynadığı rol ise en önemli karakterlerden birisidir.

Ahmet Saraçoğlu, 2005 yılında bir grup tiyatrocu arkadaşı ile birlikte İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nu kurmuştur ve burada arkadaşları ile birlikte tiyatroya gönül veren oyuncu adaylarına eğitim vermeye devam etmektedir.

Ahmet Saraçoğlu Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Aysun Metiner
Aysun Metiner
Oyuncu
Hande Kazanova
Hande Kazanova
Oyuncu
Zeynep Elçin (Rüzgarın Kalbi Sibel) Boyu Kaç Cm?
Zeynep Elçin
Oyuncu
Gökçe Bahadır Kimdir?
Gökçe Bahadır
Oyuncu
Ebru Aykaç Kiminle Evli?
Ebru Aykaç
Oyuncu
Bennu Yıldırımlar Kimdir?
Bennu Yıldırımlar
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.